Obľúbenú stavebnicu Lego využili žiaci siedmeho ročníka ako pomôcku na hodine matematiky. Skladaním lego kociek sa učili sčitovať a odčitovať zlomky.
Mgr. Barbora Michálková
Obľúbenú stavebnicu Lego využili žiaci siedmeho ročníka ako pomôcku na hodine matematiky. Skladaním lego kociek sa učili sčitovať a odčitovať zlomky.
Mgr. Barbora Michálková
Do galérie Elektrické obvody boli pridané fotografie.
Deviataci na fyzike zapájali elektrické obvody. Prakticky overili zapojenie jednoduchého elektrického obvodu, zisťovali, ktoré látky sú vodiče a nevodiče. Pri práci použili súpravy pre elektrinu, kde sú potrebné pomôcky a návody na uskutočnenie pokusov. Pracovali samostatne v skupinách a potom hodnotili výsledky pokusov.
PaedDr. Darina Vojvodová
Do galérie Spolupráca pomocou ovocia a zeleniny boli pridané fotografie.
Do galérie Prednášame príhovor boli pridané fotografie.
Na hodine etickej výchovy sme sa venovali ovociu a zelenine, pričom sme rozvíjali aj spoluprácu. Žiaci boli rozdelení do skupín podľa čísel (1, 2, 3). Po triede mali rozmiestnené papieriky s hádankami, ktoré boli označené číslom skupiny. Žiaci museli papierik najskôr nájsť a potom mohli vyriešiť hádanky. V druhej časti hodiny žiaci vypĺňali pracovný list o ovocí a zelenine na základe prečítaného príbehu.
Mgr. Martina Arpášová
Žiaci 7.A a 7.B sa na hodinách slovenského jazyka zahrali na rečníkov a prednášali príhovor. Postavili sa pred celú triedu, príhovor rozprávali spamäti a dodržiavali pravidlá pri rečnení.
Mgr. Martina Arpášová
Na hodinách biológie žiaci siedmeho ročníka spoznávali chránené stavovce. Rozprávali sa, prečo je dôležité chrániť v prírode živé tvory, aby sa udržala biologická rovnováha a druhová rozmanitosť. Diskutovali o tom, aký význam majú živočíchy pre ekosystém lesa a pre človeka. Na praktickej aktivite využili svoje vedomosti a zatrieďovali vybrané druhy chránených stavovcov do skupín - obojživelníky, plazy, vtáky a cicavce. Spoznali stavovca, jeho spôsob života a určili jeho rodové a druhové meno.
Mgr. Nina Kubová
Na hodinách biológie žiaci piateho ročníka spoznávali huby. Venovali sa stavbe plodnice a výtrusniciam uloženým na spodnej strane klobúka. Rozprávali sa o zásadách, ktoré treba dodržiavať pri zbere húb. Skúmali, ktoré huby majú lupene a ktoré rúrky. Rozlišovali znaky plodníc, najmä klobúka, a zisťovali význam podhubia. Pomocou atlasu rozlišovali, či sú vybrané huby jedlé alebo jedovaté.
Mgr. Nina Kubová
Do galérie Skúmanie rozpustnosti NaCl vo vode boli pridané fotografie.
Aká hmotnosť soli (chlorid sodný) sa rozpustí v 100 g vody pri laboratórnej teplote? Ako možno urýchliť rozpúšťanie látok? Stačí na prípravu dvoch roztokov jedna kadička? I takéto otázky riešili siedmaci počas vyučovacích hodín chémie. V prípravnej hodine sa žiaci metódou práce s textom – „Prerozprávanie textu“ oboznámili s pracovným postupom i postupom vyhodnotenia nameraných, či z grafu odčítaných hodnôt. Následne úlohu zrealizovali prakticky a vyhodnotili v pripravenom zázname.
RNDr. Marika Blaškovičová
Podvečerný novembrový piatok sa v Kútoch už po niekoľkýkrát rozžiaril lampiónovými svetlami. Združenie rodičovskej rady pri Materskej škole v Kútoch v spolupráci s Rodičovskou radou pri Základnej škole Andreja Radlinského pripravili v piatok 8. 11. 2019 „Svätomartinský sprievod“.
Sprievodu predchádzala sv. omša a následne sa deti pod dohľadom členov dobrovoľného hasičského zboru presunuli ulicami obce od základnej školy ku škôlke až na priestranstvo za obecným úradom, kde im odmenou bol čaj (punč), párok v rožku a iné dobroty.
Úprimné poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa na podujatí spolupodieľali: deťom, rodičom, starostovi obce a pracovníkom obecného úradu, pánovi farárovi Františkovi, členom dobrovoľného hasičskému zboru, vedeniu a pedagógom základnej školy, pani kuchárkam, šikovným dievčatám z deviateho ročníka.
I keď Martin nedocválal v piatok ani v následné dni, veríme, že zúčastnení si podvečer užili.
Rodičovská rada
Do galérie Iónové, kovalentné a kovové látky boli pridané fotografie.
Do galérie Iónové, kovalentné a kovové látky boli pridané fotografie.
Úlohou ostatnej skupinovej práce ôsmakov bolo pozorovať a skúmať vlastnosti vybraných látok. Žiaci už poznali pojem chemická väzba a v zadaných úlohách si prakticky overovali vzťah chemická väzba - vlastnosti látok.
RNDr.Marika Blaškovičová
Do galérie Jesenná diskotéka boli pridané fotografie.
Do galérie Dekorácia na dvere boli pridané fotografie.
Do galérie Hviezdy boli pridané fotografie.
Do galérie Meranie hmotnosti boli pridané fotografie.
Do galérie Olympiáda zo SJL boli pridané fotografie.
Powered by aSc EduPage