Navigácia

Šport

Výsledky a úspechy

OKRESNÉ KOLO VO FLORBALE CHLAPCOV

Florbalové družstvo našich chlapcov sa ako víťaz oblastného kola zúčastnil 20. februára 2019 v Senici okresného kola. V skupine A sa stretli so ZŠ V. P. Tótha Senica (naši chlapci vyhrali 2:1), so ZŠ Sadová Senica (prehrali 1:3) a so ZŠ Komenského Senica (remíza 3:3). V skupine obsadili konečné 3. miesto a do ďalších bojov nepostúpili.

Našu školu reprezentovali: Samuel Antálek (7.B), Adrián Daniel (5.B), Richard Franz (7.A), Lukáš Kováč (7.A), Martin Polák (9.B), Adam Ralbovský (7.B), Adrián Polák (7.A) a Denis Maderič (7.A).

 

MAJSTROVSTVÁ OKRESU V HALOVOM FUTBALE

Dňa 5. 12. 2018 sa chlapci našej školy zúčastnili okresným majstrovstiev v halovom futbale. Na turnaji štartovalo 10 škôl, ktoré boli rozdelené do troch skupín. ZŠ Andreja Radlinského hrala v skupine A prvý zápas so ZŠ V. P. Tótha Senica (výhra 6:2), druhý zápas so ZŠ Sadová Senica (prehra 1:9) a tretí zápas so ZŠ Komenského Senica (prehra 1:7). V skupine naši chlapci obsadili 3. miesto a do ďalších bojov nepostúpili.

Našu školu reprezentovali: Viliam Krátky, Juraj Sálus, Tomáš Smolinský, Adrián Kovarovič, Michal Kalčík, Martin Polák a František Baláž (všetci sú žiakmi 9. ročníka).

 

FLORBALOVÝ TURNAJ

Dňa 22. novembra 2018 sa v telocvični ZŠ Andreja Radlinského Kúty uskutočnilo priateľské florbalové stretnutie medzi našou školou a ZŠ Brodské. Proti sebe nastúpili družstvá mladších žiakov, starších žiakov a družstvá dievčat. V tomto turnaji nebolo víťazov ani porazených. Išlo o prvé športové stretnutie dvoch susedných škôl, na ktoré budú nadväzovať ďalšie športové akcie.

 

 

ZDOKONAĽOVACÍ PLAVECKÝ VÝCVIK

Od utorka 23. 10. do piatku 26. 10. 2018 sa žiaci našej školy zúčastnili zdokonaľovacieho plaveckého výcviku v senickej plavárni. Cieľom tohto kurzu bolo naučiť žiakov plaveckým technikám kraul a prsia. Súčasťou tohto výcviku boli aj skoky do vody. Výcvik bol ukončený pretekmi, zábavou na tobogánoch a vo vírivke. Výsledky pretekov v skupine A: 1. miesto Andrea Krátka, 2. miesto Mário Vignudelli, 3. miesto Sebastián Valúšek a v skupine B: 1. miesto Matej Riška, 2. miesto Dárius Henrich Mráz, 3. miesto Adam Pernecký.

 

 

MAJSTROVSTVÁ OKRESU V CEZPOĽNOM BEHU

26. 9. 2018 sa v rekreačnom stredisku Gazárka Šaštín-Stráže uskutočnili okresné majstrovstvá v cezpoľnom behu žiakov ZŠ. Našu školu reprezentovali:

Izabela Antálková (8.B), ktorá v konkurencii 36 pretekárok obsadila 4. miesto,

Tomáš Smolinský (9.B) obsadil 6. mieste a Viliam Krátky (9.B) skončil na 9. mieste z celkového počtu 35 chlapcov. Richard Franz (7.A) svojou účasťou získal skúsenosti, ktoré môže uplatniť v ďalších ročníkoch.

Žiakom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy a blahoželáme.

 

 

ŠPORTOVÉ UDALOSTI ŠKOLSKÉHO ROKA 2017/2018

 

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V MIDICOOLVOLLEYBALLE

V stredu 27. júna 2018 SVF usporiadala v športovej hale v Trenčíne Majstrovstvá Slovenskej republiky v midicoolvolleybale žiakov základných škôl. Naši chlapci hrali v skupine A. So ZŠ Gorazdova Púchov prehrali 0:2 (Púchov sa stal neskôr celkovým víťazom), so ZŠ Levočská Stará Ľubovňa prehrali 0:2 a so ZŠ s MŠ Boleráz vyhrali 2:0. V skupine o 5. až 8. miesto naši chlapci vyhrali ZŠ Zbehy 2:0 a so SŠ de La Salle Bratislava zvíťazili 2:0 a celkovo naši chlapci obsadili krásne 5. miesto. Blahoželáme.

Našu školu reprezentovali: Patrik Novák (9.B), Patrik Gúth (9.B), Viliam Krátky (8.B), Andrej Daniš (8.A), Adam Hutta (8.A), Michal Kalčík (8.A), Juraj Sálus (8.A), Tomáš Smolinský (8.B), Adrián Kovarovič (8.B), Matúš Královič (7.B)

                             

 

 

MEDZINÁRODNÁ OLYMPIÁDA DETÍ A MLÁDEŽE KALOKAGATIA 2018

V dňoch 19. - 21. júna 2018 sa v Trnave uskutočnila Medzinárodná olympiáda detí a mládeže KALOKAGATIA 2018, ktorá bola súčasne celoslovenským kolom v postupových športoch. Na tejto olympiáde štartovali víťazi krajských kôl v desiatich športových disciplínach a celkovo sa jej zúčastnilo takmer 1500 športovcov. Naša škola sa tejto olympiády zúčastnila ako víťaz krajského kola vo volejbale chlapcov. Osem škôl bolo rozdelených do dvoch skupín. Naši chlapci hrali v skupine A so ZŠ Mierová Strážske (prehra 0:2), so ZŠ Slovenská Ľupča (prehra 0:2) a so ZŠ Martinská 20 Žilina (prehra 1:2). V zápase o celkové 7. miesto nastúpilo naše družstvo proti chlapcom zo Súkromnej SŠ The British International School Bratislava. Tento zápas vyhralo 2:0 a obsadilo v celoslovenskom kole výborné 7. miesto. Blahoželáme.

Našu školu reprezentovali: Viliam Krátky (8.B), Patrik Novák (9.B), Adam Hutta (8.A), Adrián Kovarovič (8.B), Patrik Gúth (9.B), Andrej Daniš (8.A), Juraj Sálus (8.A), Matúš Královič (7.B), Michal Kalčík (8.A) a Tomáš Smolinský (8.B)

Celkové poradie volejbalového turnaja:

1. ZŠ Gorazdova Púchov

2. ZŠ Juh 1054 Vranov nad Topľou

3. ZŠ Mierová Strážske

4. ZŠ Slovenská Ľupča

5. ZŠ s VJM, Ulica práce, Komárno

6. ZŠ Martinská 20, Žilina

7. ZŠ Andreja Radlinského Kúty

8. Súkromná SŠ The British International School Bratislava

Súčasťou tejto olympiády boli i rôzne kultúrne podujatia. Naši chlapci sa zúčastnili slávnostného sprievodu po pešej zóne i otvorenia olympiády, ktorého súčasťou bolo zapálenie olympijského ohňa.

 

 

7. MIESTO NA MAJSTROVSTVÁCH SR V MINICOOLVOLLEYBALLE

Slovenská volejbalová federácia dňa 13. júna 2018 zorganizovala v športovej hale v Trenčíne Majstrovstvá Slovenskej republiky minicoolvolleybale chlapcov. Tejto akcie sa zúčastnilo 12 škôl. Naši chlapci hrali v skupine A so ZŠ Komenského Púchov (výhra 2:0), so ZŠ Mierová Strážske (výhra 2:0) a so ZŠ 8. mája Svidník (prehra 0:2, Svidník sa stal neskôr majstrom Slovenska). Do finálovej skupiny medzi 4 najlepšie družstvá naši chlapci nepostúpili len kvôli horšiemu skóre zo zápasov v skupine. V boji o 5. miesto chlapci prehrali so ZŠ Sídlisko II Vranov nad Topľou 0:2. V zápase o konečné 7. miesto chlapci z našej školy vyhrali nad ZŠ Mierová Strážske 2:0. Chlapcom BLAHOŽELÁME a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

Našu školu reprezentovali: Andrej Daniš, Tomáš Smolinský, Michal Mráz, Matúš Královič, Juraj Sálus

 

 

MIDIVOLEJBALISTI MAJSTRAMI TT A BA KRAJA

Dňa 8. júna 2018 sa volejbalové družstvo našej školy zúčastnilo v Studienke Majstrovstiev Trnavského a Bratislavského kraja v midivolejbale (hrajú 4 hráči proti 4). Na týchto majstrovstvách štartovalo 7 škôl. Naši chlapci hrali v skupine B so ZŠ Studienka (vyhrali 2:0) a so ZŠ Tupolevova Bratislava (vyhrali 2:0). V semifinále sa stretli so ZŠ Boleráz, v ktorom zvíťazili 2:0 a postúpili do finále. V tomto nastúpili proti SŠ de la Salle Bratislava. Naši chlapci aj v tomto zápase potvrdili svoje kvality a súpera zdolali 2:0. Z 1. miesta postúpili na Majstrovstvá Slovenskej republiky, ktoré budú 27. júna 2018 v Trenčíne. Blahoželáme a držíme palce na Majstrovstvách SR.

 

VÝSLEDKY 5. ROČNÍKA BEHU PRE ZDRAVIE

Individuálne výsledky (najvyšší počet kôl):

1. stupeň (žiaci 1. - 4. ročníka): Samuel MADERIČ z 2.A (199 kôl) a Adela HYRÁNKOVÁ zo 4.A (136 kôl)

2. stupeň (žiaci 5. - 9. ročníka): Viliam KRÁTKY z 8.B (177 kôl) a Viktória ŠIMKOVÁ z 5.A (148 kôl)

Rodičia: Radoslav MADERIČ (246 kôl) a Lucia RIŠKOVÁ (224 kôl)

Pedagóg: Barbora MICHÁLKOVÁ (108 kôl)

 

Triedy so 100%-nou účasťou: 7.B

Triedy s 50%-nou účasťou: 3.A, 3.B, 4.A, 4.B, 5.A, 5.B, 6.A, 6.B, 7.A, 7.B , 8.A, 8.B, 9.B

Fotografie z Behu pre zdravie si môžete pozrieť na: https://kuty.media/node/523

 

KRAJSKÉ KOLO V MINIVOLEJBALE

31. mája 2018 sa volejbalové družstvo mladších žiakov zúčastnilo krajského kola v minivolejbale (hrajú 3 hráči proti 3). Na tomto turnaji štartovali 4 školy. So ZŠ Dérera Malacky vyhrali naši chlapci 2:0, so ZŠ Mallého Skalica vyhrali 2:0 a v treťom zápase prehrali so ZŠ s MŠ Boleráz 0:2. Celkovo naši chlapci obsadili 2. miesto a postúpili na Majstrovstvá Slovenska, ktoré budú 13. júna 2018 v Trenčíne. Blahoželáme.

Zostava ZŠ Andreja Radlinského Kúty: Matúš Královič, Andrej Daniš, Filip Maxian, Matúš Graulík, Michal Mráz a Šimon Sálus.

 

VÍŤAZOM TURNAJA ROMAN RALBOVSKÝ

Vo štvrtok 24. mája 2018 stolnotenisoví reprezentanti našej školy (Samuel RALBOVSKÝ z 3.B, Lukáš KOVÁČ zo 6.A, Adam RALBOVSKÝ zo 6.B a Roman RALBOVSKÝ z 9.A) zúčastnili turnaja O pohár Sekuláčik, ktorý organizovala ZŠ Sekule v spolupráci so stolnotenisovým klubom Jáňan. V kategórii chlapcov nastúpili do turnaja 22 hráčov. Všetci štyria naši chlapci postúpili zo svojich skupín do ďalších bojov. Vylosovanie "pavúka" bolo neúprosné - v jednom štvrťfinálovom zápase nastúpili proti sebe Adam Ralbovský a Samuel Ralbovský (vyhral Adam Ralbovský) a v druhom štvrťfinálovom zápase Roman Ralbovský a Lukáš Kováč (vyhral Roman Ralbovský). Z víťazov týchto zápasov vzišla prvá semifinálová dvojica, v ktorej bol úspešnejší Roman Ralbovský, ktorý si aj vo finálovom zápase jednoznačne poradil s Adamom Zelenkom zo ZŠ Sekule. V zápase o 3. miesto Adam Ralbovský nestačil na Sebastiána Kotesu zo ZŠ Sekule a obsadil konečné 4. miesto. Všetkým našim chlapcom blahoželáme k pekným výsledkom a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

         

 

ATLETICKÁ OLYMPIÁDA V GBELOCH

Atletické družstvo žiakov našej školy sa vo štvrtok 17. mája 2018 zúčastnilo atletickej olympiády, ktorú organizovala ZŠ Gbely. Tejto olympiády sa zúčastnili reprezentanti z 13-tich škôl z okresu Senica a Skalica. Naši atléti neobsadili medailové pozície, hoci ich výkony boli na hranici ich možností.

 

TURNAJ V MALOM FUTBALE

V stredu 9. mája 2018 sa na štadióne FK Senica uskutočnil futbalový turnaj v malom futbale žiakov. Tohto turnaja sa zúčastnilo 14 základných škôl z okresu Senica. Naši chlapci sa stretli v skupine s III. ZŠ Senica (prehra 0:3), s I. ZŠ Senica (výhra 3:1), so ZŠ Šaštín-Stráže (výhra 2:1). V zápase o postup do semifinále prehrali s II. ZŠ Senica 3:4. V skupine obsadili naši chlapci 3. miesto a do bojov o medailové pozície nepostúpili.

 

ŠKOLSKÝ POHÁR SFZ VO FUTBALE MLADŠÍCH ŽIAKOV

26. 4. 2018 sa v Senici na štadióne stretlo 13 škôl z okresu Senica, aby bojovali o Školský pohár SFZ vo futbale mladších žiakov. Naši chlapci hrali v skupine A s I. ZŠ Senica (remíza 2:2), s II. ZŠ Senica (výhra 3:1), s III. ZŠ Senica (prehra 1:2) a so ZŠ Šaštín (remíza 4:4). V skupine obsadila ZŠ Andreja Radlinského 3. miesto a do ďalších zápolení nepostúpila.

 

VÍŤAZSTVO VO FLORBALOVOM TURNAJI

V utorok 17. apríla 2018 zorganizovala ZŠ s MŠ Gbely florbalový turnaj, ktorého sa zúčastnili 4 družstvá (družstvo mladších žiakov našej, družstvo starších žiakov našej školy, družstvo mladších žiakov ZŠ Gbely, družstvo starších žiakov ZŠ Gbely). Naši mladší žiaci po remíze 2:2 s mladšími žiakmi zo ZŠ Gbely a prehre 1:2 so staršími žiakmi zo ZŠ Gbely obsadili konečné 4. miesto. Starším chlapcom sa darilo lepšie, kedy ani vo finále nenašli premožiteľa (vyhrali nad staršími žiakmi ZŠ Gbely 1:0) a turnaj vyhrali. Blahoželáme.

 

 

VOLEJBALISTI MAJSTRAMI KRAJA

Dňa 12. 4. 2018 volejbalové družstvo chlapcov z našej školy ako víťaz senického okresu sa zúčasnilo v telocvični Gymnázia P. de Coubertina v Piešťanoch krajského kola. Na turnaji štartovalo 6 škôl, ktoré boli rozdelené do 2 skupín. ZŠ Kúty hrala v skupine A so ZŠ Vajanského Skalica a ZŠ SNP Galanta. Obidva zápasy naši chlapci vyhrali 2:0 a postúpili do semifinále, v ktorom vyhrali nad ZŠ s MŠ Trakovice 2:0. Finálový zápas bol opakovaním zápasu zo skupiny s družstvom so ZŠ SNP Galanta. Po dramatickom priebehu naši chlapci zvíťazili 2:0 a stali sa majstrami Trnavského kraja a postúpili na Majstrovstvá Slovenska, ktoré budú v mesiaci jún organizované v Trnave ako olympiáda základných škôl pod názvom Kalokagatia. Chlapcom blahoželáme a prajeme veľa šťastia v ďalšom zápolení.

Našu školu reprezentovali: Andrej Daniš, Patrik Gúth, Adam Hutta, Michal Kalčík, Adrián Kovarovič, Matúš Královič, Viliam Krátky, Patrik Novák, Martin Polák, Jakub Ruppert, Juraj Sálus, Tomáš Smolinský.

 

MAJSTROVSTVÁ KRAJA V STOLNOM TENISE -

2. MIESTO PRE ZŠ ANDREJA RADLINSKÉHO KÚTY

Stolnotenisové družstvo chlapcov z našej školy v zložení Samuel RALBOVSKÝ (3.B), Lukáš KOVÁČ (6.A), Adam RALBOVSKÝ (6.B) a Roman RALBOVSKÝ (9.A) potvrdilo svoje kvality a v pondelok 26. marca 2018 získalo v Školských majstrovstvách trnavského kraja výborné 2. miesto. Tohto turnaja sa zúčastnilo 7 základných škôl – víťazov svojich okresov. Naši chlapci v skupine A vyhrali nad ZŠ Piešťany 4:2 a nad ZŠ Skalica 4:0. Z 1. miesta v skupine postúpili do semifinále, v ktorom sa stretli so ZŠ Jelka a vyhrali 4:1. Vo finále hrali s chlapcami so ZŠ Jaslovské Bohunice, ktorí nad našimi chlapcami po dramatických zápasoch zvíťazili 4:1.

2. miesto spomedzi 160-tich základných škôl v našom kraji je veľkým úspechom. Chlapcom BLAHOŽELÁME a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy i obce.

 

MAJSTROVSTVÁ OKRESU VO VOLEJBALE - NAŠI CHLAPCI NA 1. MIESTE

V piatok 23. marca 2018 sa v telocvični senického gymnázia uskutočnili okresné majstrovstvá vo volejbale chlapcov ZŠ. Na turnaji štartovalo 6 škôl, ktoré boli rozdelené do 2 skupín. ZŠ Kúty hrala v skupine A, v ktorej s III. ZŠ Senica zvíťazila 3:0 a s Gymnáziom Senica prehrali 1:2. Semifinále s II. ZŠ Senica naši chlapci vyhrali 2:0 a postúpili do finále, v ktorom sa znova stretli so senickým gymnáziom. Po vyrovnanom a dramatickom priebehu naši chlapci vyhrali 2:0 a stali sa majstrami okresu. Naši chlapci postúpili na krajské majstrovstvá, ktoré budú 12. apríla 2018.

Našu školu reprezentovali: Patrik Novák (9.B), Patrik Gúth (9.B), Juraj Sálus (8.A), Michal Kalčík (8.A), Adrián Kovarovič (8.B), Viliam Krátky (8.B), Tomáš Smolinský (8.B), Andrej Daniš (8.A), Adam Hutta (8.A) a súčasťou družstva boli aj Jakub Ruppert (7.B), Matúš Královič (7.B) a Martin Polák (8.B)

 

PRIATEĽSKÉ VOLEJBALOVÉ STRETNUTIE

Dňa 15. marca 2018 sme v našej telocvični zorganizovali priateľské volejbalové stretnutie medzi ZŠ Andreja Radlinského Kúty a ZŠ so športovým zameraním na Mallého ulici Skalica. Proti sebe nastúpili mladší aj starší žiaci a žiačky. Cieľom tohto turnaja bola príprava na ďalšie volejbalové turnaje v MINIvolejbale, MIDIvolejbale i klasickom volejbale.

 

OKRESNÉ KOLO VO FLORBALE DIEVČAT

Dňa 21. 2. 2018 sa 8 škôl senického okresu zúčastnilo okresného kola vo florbale dievčat. Družstvá boli rozdelené do 2 skupín. Naša škola hrala v skupine B s I. ZŠ Senica (vyhrali sme 3:0), s III. ZŠ Senica (remizovali sme 0:0) a s II. ZŠ Senica (prehrali sme 3:6). O postupujúcom do ďalších bojov rozhodovalo skóre, ktoré mala lepšie III. ZŠ Senica. Tá sa stala neskorším víťazom celého turnaja.

Našu školu reprezentovali: Antálková Izabela (7.B), Barátová Vanesa (7.B), Macejková Sophia (8.B), Pučeková Kristína (9.B), Rišková Melánia (8.B), Sekerová Mária (9.B), Sekerová Diana (8.B) a Mikuličová Nikola (8.B).

 

 

OKRESNÉ KOLO VO FLORBALE CHLAPCOV

14. februára 2018 sa v Senici za účasti 11 škôl uskutočnilo okresné kolo vo florbale chlapcov. Naši chlapci hrali v skupine A spolu s I. ZŠ Senica (konečný výsledok 1:1) a III. ZŠ Senica (konečný výsledok 1:2). Keďže senické školy vo vzájomnom zápase remizovali, do ďalších bojov naši chlapci nepostúpili.

Našu školu reprezentovali: Adam Královič (9.B), Vladimír Polák (9.A), Silvester Riška (9.A), Adrián Kovarovič (8.A), Tomáš Smolinský (8.B) a Martin Polák (8.A).

 

 

PRVENSTVO STOLNOTENISOVÉHO DRUŽSTVA

V stredu 17. januára 2018 sa družstvo chlapcov v zložení Samuel RALBOVSKÝ (3.B), Lukáč KOVÁČ (6.A), Adam RALBOVSKÝ (6.B) a Roman RALBOVSKÝ (9.A) zúčastnilo okresných majstrovstiev v stolnom tenise družstiev v Sekuliach. V skupine B naši chlapci jednoznačne vyhrali oba svoje zápasy (ZŠ Kúty - III. ZŠ Senica 7:0, ZŠ Kúty - ZŠ Čáry 7:0) a postúpili do semifinále, v ktorom zdolali I. ZŠ Senica 7:0. Aj finálový zápas so ZŠ s MŠ Sekule bol jednoznačne v prospech našich chlapcov, ktorí sa po výsledku 6:1 stali majstrami okresu a postúpili do krajského kola. Blahoželáme a držíme palce v ďalšom kole.

 

 

VIANOČNÝ FLORBALOVÝ TURNAJ

13. decembra 2017 sa v telocvični ZŠ Andreja Radlinského Kúty odohral vianočný florbalový turnaj za účasti 3 družstiev (2 z našej školy a 1 zo ZŠ s MŠ Gbely). ZŠ s MŠ Gbely vyhrali nad družstvom našich piatakov 9:1 a 5:1 a nad družstvom šiestakov 6:1 a 5:3 a turnaj vyhrali. Na 2. mieste boli naši šiestaci a na 3. mieste piataci.

 

 

MAJSTROVSTVÁ OKRESU SENICA VO FUTSALE

6. 12. 2017 sa v športovej hale v Senici uskutočnili majstrovstvá okresu Senica vo futsale, ktorého sa zúčastnilo celkovo 11 základných škôl z nášho okresu. Tieto boli rozdelené do 3 skupín. Naši chlapci sa stretli v skupine so ZŠ s MŠ Borský Mikuláš (prehrali 0:1), so ZŠ s MŠ Cerová (vyhrali 1:0) a so IV. ZŠ Senica (prehrali 1:4). V skupine obsadili 3. miesto a do ďalších bojov nepostúpili.

 

 

ĎALŠIE VOLEJBALOVÉ PRVENSTVO

Volejbalové družstvo chlapcov našej školy sa v utorok 28. novembra 2017 zúčastnilo volejbalového turnaja, ktorý organizovala SOŠ Jozefa Čabelku v Holíči. Turnaja sa zúčastnili družstvá zo ZŠ Radošovce, ZŠ Školská Holíč, ZŠ Mallého Skalica, družstvo našich chlapcov a domáce družstvo SOŠ Jozefa Čabelku. Hralo sa systémom každý s každým. Naši chlapci všetky 4 svoje zápasy vyhrali 2:0 a obsadili 1. miesto. Blahoželáme.

Našu školu reprezentovali: Patrik Novák (9.B), Patrik Gúth (9.B), Juraj Sálus (8.A), Michal Kalčík (8.A), Tomáš Smolinský (8.B), Adrián Kovarovič (8.B), Adam Hutta (8.A), Andrej Daniš (8.A), Viliam Krátky (8.B).

 

 

HALOVÝ FUTBALOVÝ TURNAJ

Dňa 18. októbra 2017 sa chlapci našej školy zúčastnili halového futbalového turnaja, ktorý organizovala SOŠ Jozefa Čabelku Holíč. Na tomto turnaji štartovalo 9 škôl z okresov Senica a Skalica. Naša škola hrala v skupine B spolu so ZŠ Vajanského Skalica, ZŠ Mallého Skalica a ZŠ Bernolákova Holíč. Všetkým súperov naši chlapci podľahli (celkové skóre 0:9) a do ďalších bojov nepostúpili.

Našu školu reprezentovali: Tomáš Smolinský, Juraj Sálus, Andrej Daniš, Adrián Kovarovič, Michal Kalčík, Radoslav Maderič, Ferdinand Baláž, Martin Polák.

 

NAŠI CHLAPCI NA MAJSTROVSTVÁCH SR NA 6. MIESTE

V dňoch 26. a 27. 6. 2017 sa v športovej hale v Trenčíne odohrali Majstrovstvá Slovenska v midicoolvolleybale starších žiakov (4 proti 4). Naši chlapci sa v skupine B stretli so ZŠ Za vodou Stará Ľubovňa (prehrali 0:2), ZŠ Mládežnícka Púchov (prehrali 0:2) a ZŠ s MŠ Boleráz, nad ktorou vyhrali 2:0. V skupine o 5. - 8. miesto sme porazili ZŠ Fándlyho Sereď 2:0 a so ZŠ Dargovských hrdinov naši chlapci prehrali 0:2 a na Majstrovstvách SR obsadili konečné 6. miesto. Blahoželáme.

Našu školu reprezentovali: Patrik Novák (8.B), Sebastián Mucha (9.A), Viliam Krátky (7. B), Michal Kalčík (7.A), Juraj Sálus (7.A) a Tomáš Smolinský (7.B)

 

HISTORICKÝ ÚSPECH NAŠICH VOLEJBALISTOV

V tomto školskom roku sa našim volejbalistom podaril historický úspech. Vo všetkých troch volejbalových súťažiach postúpili na Majstrovstvá Slovenskej republiky (v 6-kovom volejbale obsadili v Detve 5. miesto, mladší žiaci sa v minicoolvolleybale (3-členné družstvá) v Poprade umiestnili na 6. mieste a starší žiaci v midicoolvolleybale (4-členné družstvá) postúpili do Trenčína, kde sa záverečný turnaj uskutoční 27. 6. 2017). Postupu do Trenčína predchádzal turnaj v Studienke - Majstrovstvá bratislavsko-trnavskej oblasti, ktorého sa zúčastnilo 6 základných škôl v kategórii chlapcov a 10 základných škôl v kategórii dievčat. Naši chlapci hrali v skupine A s Bučanmi a Veľkými Úľanami a obidva zápasy vyhrali 2:0. V semifinále nestačili na rivala s Bolerázu, ktorého podľahli 1:2, keď naši chlapci nevyužili 2 mečbaly a v rozhodujúcom treťom sete prehrali 15:17. V zápase o 3. miesto sa opäť stretli so ZŠ Bučany, ktorú zdolali 2:0. Chlapcom blahoželáme a držíme palce na MS SR.

Celkové poradie turnaja:

1. ZŠ Boleráz

2. ZŠ Sereď

3. ZŠ Andreja Radlinského Kúty

4. ZŠ Bučany

5. ZŠ Studienka

6. ZŠ Veľké Úľany

        

 

V OKRESNOM KOLE MIDICOOLVOLLEYBALU ZNOVU ÚSPEŠNE

V pondelok 5. júna 2017 odohralo volejbalové družstvo chlapcov - žiakov našej školy - okresné kolo v midicoolvolleybale v telocvični ZŠ s MŠ Boleráz. Midicoolvolleybal je volejbal 4-členných družstiev starších žiakov. Turnaja sa zúčastnili 3 školy - spolu s našou ZŠ ZŠ s MŠ Boleráz a ZŠ Spartakovská Trnava. Naši chlapci oba svoje zápasy vyhrali 2 : 0 a postúpili do krajského kola. Blahoželáme.

 

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V MINICOOLVOLLEYBALE V POPRADE

Finálový turnaj sa uskutočnil 1. júna 2017 v Poprade za účasti 8 škôl, ktoré boli rozdelené do 2 skupín. V prvom zápase nastúpili naši chlapci proti ZŠ Šrobárova Prešov a ako jediné družstvo na turnaji dokázali Prešovu "vziať" jeden set a prehrali 1 : 2. Súperom v druhom zápase bola ZŠ Bezručova Trenčín, nad ktorou sme vyhrali 2 : 0. So ZŠ 8. mája Svidník to bol vyrovnaný zápas, v ktorom sa šťastie, najmä v 2. sete (prehrali sme ho 23 : 25), priklonilo na stranu súpera - prehrali sme 0 : 2. V skupine A sme obsadili 3. miesto. V skupine o konečné 5. - 8. miesto sme porazili ZŠ Letná Poprad 2 : 0, v zápase o 5. miesto prehrali naši chlapci so ZŠ s MŠ Boleráz v rozhodujúcom 3. sete 14 : 16 a družstvo chlapcov ZŠ Andreja Radlinského obsadilo konečné 6. miesto. Blahoželáme.

Celkové poradie Majstrovstiev Slovenska:

1. miesto ZŠ Šrobárova Prešov

2. miesto ZŠ Sama Cambela Slovenská Ľupča

3. miesto ZŠ Gorazdova Púchov

4. miesto ZŠ 8. mája Svidník

5. miesto ZŠ s MŠ Boleráz

6. miesto ZŠ Radlinského Kúty

7. miesto ZŠ Bezručova Trenčín

8. miesto ZŠ Letná Poprad

 

 

Ďalší postup našich volejbalistov na Majstrovstvá Slovenska

Dňa 19. mája 2017 sa v Studienke odohralo oblastné finále v MINICOOLVOLLEY chlapcov. Je to volejbal mladších žiakov trojčlenných družstiev. Tohto turnaja sa zúčastnilo 6 škôl, a to ZŠ s MŠ Studienka, ZŠ Andreja Radlinského Kúty, ZŠ Mateja Bella Šamorín, ZŠ s VJM Zlaté Klasy, ZŠ s MŠ Boleráz a ZŠ Spartakovská Trnava. Hralo sa systémom každý s každým. Naši chlapci vo všetkých piatich svojich zápasoch vyhrali 2:0, obsadili 1. miesto a postúpili na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia 1. júna 2017 v Poprade.

Celkové poradie turnaja:

1. miesto ZŠ Andreja Radlinského Kúty

2. miesto ZŠ s MŠ Boleráz

3. miesto ZŠ Spartakovská Trnava

4. miesto ZŠ s MŠ Studienka

5. miesto ZŠ Mateja Bella Šamorín

6. miesto: ZŠ s VJM Zlaté Klasy

 

 

Školské majstrovstvá okresu Senica v malom futbale

3. mája 2017 sa futbalové družstvo mladších žiakov našej školy zúčastnilo v Senici Majstrovstiev okresu. Na tomto turnaji štartovalo 15 škôl. Naši chlapci hrali v skupine A s I. ZŠ Senica, II. ZŠ Senica, III. ZŠ Senica a so ZŠ Šaštín.

Výsledky v skupine: ZŠ Kúty - III. ZŠ Senica 2 : 5, ZŠ Kúty - II. ZŠ Senica 2 : 4, ZŠ Kúty - I. ZŠ Senica 10 : 1, ZŠ Kúty - ZŠ Šaštín 1 : 2.

Naši chlapci obsadili vo svojej skupine 4. miesto a do ďalších bojov nepostúpili.

Našu školu reprezentovali: Andrej Daniš, Michal Kalčík, Adrián Kovarovič, Matúš Královič, Radoslav Maderič, Adam Ralbovský, Juraj Sálus, Tomáš Smolinský, Mário Žilavý.

 

Priateľské volejbalové stretnutie

Volejbalové družstvo chlapcov našej školy sa 26. apríla 2017 zúčastnilo priateľského volejbalového stretnutia v Skalici na ZŠ so športovým zameraním na ulici Malého 716. Proti našim chlapcom nastúpili dievčatá z volejbalového oddielu, ktoré hrávajú pravidelne volejbalovú súťaž. Proti sebe hrali 3 hráči proti 3 (minicoolvolley), 4 hráči proti 4 (midicoolvolley) a na záver 6 hráči proti 6. V tomto turnaji nebolo víťaza ani porazeného, pretože to bola príprava pre ďalšie kolá volejbalových súťaží. Tešíme sa na odvetné stretnutie v Kútoch.

 

5. miesto na Majstrovstvách SR vo volejbale žiakov ZŠ

Volejbalové družstvo chlapcov našej školy sa zúčastnilo ako víťaz Trnavského kraja Majstrovstiev Slovenskej republiky v Detve, ktoré sa konali 11. - 12. apríla 2017. Na tomto turnaji štartovalo 8 škôl, ktoré boli rozdelené do 2 skupín. Skupina A: ZŠ Svidník, ZŠ Andreja Radlinského Kúty, ZŠ Komárno, ZŠ Žilina, skupina B: ZŠ Púchov, ZŠ Malacky, ZŠ Poltár, ZŠ Strážske. V skupinách sa hralo systémom každý s každým. Naši chlapci v prvom zápase porazili ZŠ Žilina 2:0, v druhom zápase so ZŠ Svidník prehrali 0:2. Zápas o postup do semifinále so ZŠ Komárno bol veľmi vyrovnaný. V závere setov sa šťastie priklonilo na stranu súpera a naši chlapci prehrali 0:2 (23:25, 21:25). Ako tretie družstvo v skupine A sa naši volejbalisti stretli s tretím družstvom zo skupiny B v zápase o 5. miesto. Tento zápas so ZŠ Poltár naši chlapci vyhrali 2:0 a obsadili konečné 5. miesto. Blahoželáme.

Celkové poradie Majstrovstiev Slovenskej republiky vo volejbale žiakov ZŠ pre rok 2017:

1. ZŠ Karpatská Svidník

2. ZŠ Gorazdova Púchov

3. ZŠ s VJM Práce Komárno

4. ZŠ Mierová Strážske

5. ZŠ Andreja Radlinského Kúty

6. ZŠ Nám. slobody Poltár

7. ZŠ Martinská Žilina

8. ZŠ Dr. J. Dérera Malacky

Našu školu úspešne reprezentovali: Patrik Novák (8.B, kapitán družstva), Sebastián Mucha (9.A), Patrik Daniel (9.A), Patrik Gúth (8.B), Viliam Krátky (7.B), Tomáš Smolinský (7.B), Adrián Kovarovič (7.B), Andrej Daniš (7.A), Adam Hutta (7.A), Juraj Sálus (7.A).

 

Volejbalisti ZŠ A. Radlinského Kúty získali titul MAJSTER TRNAVSKÉHO KRAJA

V piatok 24. marca sa chlapci z našej školy zúčastnili v Senici Majstrovstiev Trnavského kraja vo volejbale žiakov ZŠ. Na tomto turnaji si zmerali svoje sily víťazi 7 okresov. ZŠ Andreja Radlinského v skupine vyhrala obidva zápasy (so ZŠ Strážnická Skalica, so ZŠ Fándlyho Sereď) 2 : 0. V semifinále si poradila so ZŠ F. E. Scherera Piešťany 2 : 0. Vo finále chlapci z našej školy porazili ZŠ s MŠ Boleráz 2 : 0 a stali sa jednoznačnými víťazmi Trnavského kraja. Postúpili na Majstrovstvá Slovenska do Detvy, ktoré sa uskutočnia 11. - 12. 4. 2017. Chlapcom blahoželáme a držíme palce!

Našu školu reprezentovali: Andrej Daniš (7.A), Patrik Gúth (8.B), Adam Hutta (7.A), Viliam Krátky (7.B), Patrik Novák (8.B - kapitán družstva), Juraj Sálus (7.A), Adrián Kovarovič (7.B), Tomáš Smolinský (7.B), Sebastián Mucha (9.A), Patrik Daniel (9.A).

 

                        

 

ZŠ A. Radlinského - Majster okresu vo volejbale chlapcov

V Senici sa dňa 15. marca 2017 odohrali Majstrovstvá okresu Senica vo volejbale žiakov ZŠ. Na tomto turnaji štartovalo 6 škôl, a to všetky 4 senické ZŠ, Gymnázium Senica a ZŠ Andreja Radlinského Kúty. Hralo sa systémom každý s každým. Naši chlapci vo všetkých svojich piatich zápasoch vyhrali a obsadili 1. miesto. Postúpili do krajského kola.

Našu školu reprezentovali: Andrej Daniš (7.A), Patrik Gúth (8.B), Adam Hutta (7.A), Viliam Krátky (7.B), Patrik Novák (8.B - kapitán družstva), Juraj Sálus (7.A), Tomáš Smolinský (7.B), Sebastián Mucha (9.A), Patrik Daniel (9.A).

 

Stolnotenisové družstvo VICEMAJSTROM TRNAVSKÉHO KRAJA

Stolnotenisové družstvo chlapcov v zložení Patrik NEMČEK (5.A), Adam RALBOVSKÝ (5.B), Roman RALBOVSKÝ (8.A) a Filip UHLÍK (9.A) potvrdilo svoje kvality a 8. 3. 2017 sa stalo v súťaži družstiev VICEMAJSTROM TRNAVSKÉHO KRAJA. Blahoželáme.

Turnaja sa zúčastnilo 7 družstiev - víťazov svojich okresov. V skupine B naši chlapci zdolali oboch súperov - ZŠ A. Radlinského Kúty - ZŠ Veľká Mača 4:0, ZŠ A. Radlinského Kúty - ZŠ Jaslovské Bohunice 4:0. Vo finále sa stretli so ZŠ Leopoldov. Po veľmi vydarenom úvode, kedy sme viedli už 3:1, nám však záver zápasu nevyšiel a prehrali sme 3:4. Konečné 2. miesto je spomedzi 238 škôl Trnavského kraja veľkým úspechom.

 

Naši chlapci VÍŤAZMI VOLEJBALOVÉHO TURNAJA

Vo štvrtok 9. marca 2017 sa volejbalové družstvo našich chlapcov zúčastnilo v Holíči turnaja, ktorý organizovala SOŠ Jozefa Čabelku. Na tomto turnaji štartovalo 5 družstiev, a to ZŠ A. Radlinského Kúty, ZŠ Strážnická Skalica, ZŠ Školská Holíč, ZŠ Mallého Skalica a SOŠ Jozefa Čabelku Holíč. Hralo sa systémom každý s každým. Naši chlapci vyhrali všetky svoje 4 zápasy 2:0 a stali sa jednoznačnými víťazmi turnaja. Blahoželáme.

Našu školu reprezentovali: Andrej Daniš, Adam Hutta, Michal Kalčík, Adrián Kovarovič, Viliam Krátky, Patrik Novák, Juraj Sálus a Tomáš Smolinský.

 

MAJSTROVSTVÁ OKRESU VO FLORBALE CHLAPCOV

Dňa 15. februára 2017 sa florbalové družstvo chlapcov zúčastnilo Majstrovstiev okresu Senica. Do turnaja sa zapojilo 15 družstiev z celého okresu. Tieto boli rozdelené do 5 skupín po troch. Naša škola sa stretla v skupine E so ZŠ s MŠ Borským Mikulášom - výhra 1 : 0 a s I. ZŠ Senica - prehra 1 : 2. V skupine ZŠ Andreja Radlinského obsadila 2. miesto a do ďalších bojov nepostúpila.

Našu školu reprezentovali: Radoslav Maderič (7.A), Martin Polák (7.B), David Malík (7.B), Vladimír Polák (8.A), David Šimek (8.A), Silvester Riška (8.A), Lukáš Královič (8.B), Adam Královič (8.B), Sebastián Mucha (9.A)

 

MAJSTROVSTVÁ OKRESU VO FLORBALE DIEVČAT

Novovytvorené florbalové družstvo dievčat sa v stredu 8. februára 2017 zúčastnilo Majstrovstiev okresu v Senici. Na tomto turnaji štartovalo 10 škôl, ktoré boli rozdelené do 3 skupín. Naše dievčatá prehrali všetky 3 svoje zápasy (s I. ZŠ Senica 0 : 1, s II. ZŠ Senica 0 : 3, s III. ZŠ Senica 0 : 2) a do ďalších bojov nepostúpili.

Našu školu reprezentovali: Sekerová Mária, Sekerová Diana, Rišková Melánia, Pučeková Kristína, Julényiová Sabina, Jurkovičová Karin, Macejková Sophia, Mlčúchová Kristína, Knapová Chiara, Jakubcová Sára.

 

MAJSTROVSTVÁ OKRESU V BASKETBALE ŽIAKOV

Basketbalové družstvo žiakov našej školy sa v stredu 1. februára 2017 zúčastnilo Majstrovstiev okresu. Svoju šikovnosť si v telocvični Gymnázia Senica overili zástupcovia 7 základných škôl, ktoré boli rozdelené do 2 skupín. Družstvo našich chlapcov sa v skupine stretlo so ZŠ Šaštín-Stráže, II. ZŠ Senica a III. ZŠ Senica. Vo všetkých 3 zápasoch v skupine ťahali naši chlapci za kratší koniec a do ďalších bojov nepostúpili. Družstvo našej školy tvorili predovšetkým siedmaci, u ktorých je v prípade celoročného tréningu vysoká šanca na lepšie umiestnenie.

Našu školu reprezentovali: Lukáš Královič (8.B), Patrik Gúth (8.B), Patrik Novák (8.B), Roman Ralbovský (8.A), Viliam Krátky (7.B), Juraj Sálus (7.A), Michal Kalčík (7.A), Tomáš Smolinský (7.B), Adrián Kovarovič (7.B) a Andrej Daniš (7.A).

      

 

MAJSTROVSTVÁ OKRESU SENICA V STOLNOM TENISE DRUŽSTIEV ŽIAKOV ZŠ

V stredu 18. januára 2017 sa družstvo chlapcov v zložení Patrik NEMČEK (5.A), Adam RALBOVSKÝ (5.B), Roman RALBOVSKÝ (8.A) a Filip UHLÍK (9.A) zúčastnilo Majstrovstiev okresu v stolnom tenise družstiev žiakov ZŠ v Sekuliach. V priebehu celého turnaja nenašiel žiadny z našich chlapcov premožiteľa a suverénne sa stali MAJSTRAMI OKRESU SENICA. Víťazstvom si vybojovali účasť na Majstrovstvách trnavského kraja, ktoré sa uskutočnia 24. 1. 2017                    v Trnave. Blahoželáme a držíme palce.

Turnaja sa zúčastnilo 7 základných škôl. Výsledky našich v skupine B: ZŠ Kúty - ZŠ s MŠ Sekule 7 : 0, ZŠ Kúty - III. ZŠ Senica 7 : 0, ZŠ Kúty - ZŠ Štefanov 7 : 0. Semifinále: ZŠ Kúty - ZŠ Borský Mikuláš 4 : 0. Finále: ZŠ Kúty - ZŠ s MŠ Sekule 4 : 0.

Konečné poradie: 1. ZŠ A. Radlinského Kúty, 2. ZŠ s MŠ Sekule, 3. Gymnázium Senica, 4. ZŠ Borský Mikuláš

 

Majstrovstvá okresu Senica v halovom futbale

V stredu 7. decembra 2016 družstvo chlapcov reprezentovalo našu školu v Senici na Majstrovstvách okresu v halovom futbale. Družstvo hráčov tvorili 4 chlapci na ihrisku a 1 v bránke. Týchto majstrovstiev sa zúčastnilo 9 škôl. Naši chlapci sa v skupine stretli s chlapcami z Gymnázia Senica a s chlapcami z II. ZŠ Senica. Obidva zápasy prehrali a do ďalších bojov nepostúpili.

Našu školu reprezentovali: Adam Královič, Lukáš Královič, Roman Ralbovský, Martin Polák, Tomáš Smolinský, Juraj Sálus, Adrián Kovarovič, Andrej Daniš, Ferdinand Baláž.

 

Halový futbalový turnaj

18. 10. 2016 organizovala SOŠ Jozefa Čabelku halový futbalový turnaj pre základné školy okresu Senica a Skalica. Na tomto turnaji sa zúčastnilo celkovo 12 škôl, ktoré boli rozlosované do 3 skupín. Chlapci našej školy si zmerali svoje sily so ZŠ na Školskej ulici v Holíči, so ZŠ Vajanského Skalica a ZŠ s MŠ Gbely. Vo všetkých zápasoch ťahali za kratší koniec a do ďalších bojov nepostúpili.

Výsledky: ZŠ Kúty - ZŠ Školská Holíč 0 : 1; ZŠ Kúty - ZŠ Vajanského Holíč 0 : 4, ZŠ Kúty - ZŠ s MŠ Gbely 2 : 3.

Našu školu reprezentovali: Martin Polák (6.A), Adam Královič (8.B), Roman Ralbovský (8.A), Michal Kalčík (7.A), Adrián Kovarovič (7.B), Matúš Královič (6.B), Tomáš Smolinský (7.B), Lukáš Královič (8.B), Juraj Sálus (7.A) a Adrián Daniel (5.A).

 

 

Majstrovstvá okresu v cezpoľnom behu

28. septembra 2016 sa družstvo chlapcov našej školy v zložení Andrej Daniš (7.A), Viliam Krátky (7.B), Tomáš Smolinský (7.B) a Denis Dujsík (8.B) zúčastnilo okresného kola v cezpoľnom behu v Šaštíne - rekreačnom stredisku Gazárka. Najlepším z našich bol Tomáš Smolinský na 25. mieste a Viliam Krátky na 27. mieste z približne 50-tich pretekárov. Vzhľadom na to, že naše družstvo patrilo k najmladším a bude nás reprezentovať ešte minimálne 2 roky, medailové umiestnenie môžeme očakávať v budúcnosti.

 

Volejbalový turnaj

Na záver školského roka sme dňa 28. júna 2016 zorganizovali volejbalový turnaj chlapcov narodených roku 2003 a mladších. Turnaja sa zúčastnili 4 družstvá - ZŠ s MŠ Gbely, ZŠ Gorkého Skalica a 2 družstvá našich chlapcov. Hralo sa systémom každý s každým.

ZŠ Kúty "A" vyhrala všetky tri zápasy 2:0 a obsadila celkové 1. miesto. Na 2. mieste bola ZŠ s MŠ Gbely, ktorá vyhrala ZŠ Gorkého Skalica 2:0 a naše "B" družstvo 2:1. 3. miesto patrilo ZŠ Gorkého Skalica a 4. miesto ZŠ Kúty "B".

Našu školu reprezentovali: Patrik Gúth, Juraj Sálus, Tomáš Smolinský, Michal Kalčík, Adam Hutta, Viliam Krátky, Adrián Kovarovič, Andrej Daniš, Jakub Ruppert, Matúš Královič, Sebastián Mucha, Adam Královič, Lukáš Královič.

 

 

Majstrovstvá Slovenska v MINICOOL VOLLEYbale

Volejbalové družstvo mladších žiakov našej školy ako víťaz bratislavsko-trnavskej oblasti postúpili na Majstrovstvá Slovenska v MINICOOL VOLLEYbale. Tieto sa uskutočnili v stredu 15. júna 2016 v Trenčíne za účasti 12 škôl z celého Slovenska. Naša škola bola zaradená do skupiny A spolu so ZŠ Mierová Strážske, ZŠ 8. mája Svidník a ZŠ Moyzesovo - Černík.

Po výsledkoch v skupine A ZŠ Kúty - ZŠ 8. mája Svidník 2:0, ZŠ A. Radlinského - ZŠ Moyzesovo - Černík 2:0 a ZŠ A. Radlinského - ZŠ Mierová Strážske 0:2 obsadili naši chlapci 2. miesto v skupine a ako najlepší z 2. miesta postúpili spoločne s víťazmi skupín B a C do semifinále.

Výsledky semifinálových zápasov: ZŠ A. Radlinského Kúty - ZŠ Mierová Strážske 0:2; ZŠ Púchov - ZŠ Vranov nad Topľou 2:0,

Zápas o 3. miesto: ZŠ A. Radlinského Kúty - ZŠ Vranov nad Topľou 0:2,

Finále: ZŠ Púchov - ZŠ Mierová Strážske 2:0.

Celkové poradie turnaja: 1. miesto ZŠ Púchov, 2. miesto ZŠ Mierová Strážske, 3. miesto ZŠ Vranov nad Topľou, 4. miesto ZŠ Andreja Radlinského Kúty.

Semifinálový súper i súper v boji o bronzovú priečku bol nad naše sily, lebo sme hrali proti družstvám, ktoré hrajú celoslovenskú žiacku ligu a mali tiež výškovú prevahu.

Našu školu reprezentovali Patrik Novák (7.B), Patrik Gúth (7.B), Michal Kalčík (6.A), Juraj Sálus (6.A) a Tomáš Smolinský (6.B).

K 4. miestu v celoslovenskej súťaži BLAHOŽELÁME.

  

 

Okresné kolo v atletike

Vo štvrtok 26. mája 2016 prebehlo v areáli III. ZŠ Senica okresné kolo v atletike žiakov základných škôl.

Našu školu reprezentovali:

Simona Hesková (8.A) v behu na 60 m a 300 m, Sára Jakubcová (7.B) v behu na 800 m, Chiara Knapová (7.A) v behu na 300 m, Timea Kovárová (6.A) v behu na 60 m a 300 m, Kristína Mlčúchová (7.A) v skoku do diaľky, Erika Škodová (6.B) v skoku do diaľky, Tomáš Komorný (9.A) v behu na 60 m a v štafete 4 x 60 m, Filip Kovarovič (9.A) v behu na 1000 m a v štafete 4 x 60 m, Fabián Marek (9.A) v behu na 60 m

a v štafete 4 x 60 m, Sebastián Matiaško (9.A) v behu na 300 m a 1000 m, Lucián Valachovič (9.A) v behu na 60 m, v štafete 4 x 60 m, v skoku do diaľky a vo vrhu guľou.

Najvýraznejších úspechov dosiahli:

Sebastián Matiaško, ktorý s veľkým náskokom zvíťazil v behu na 1000 m,

Lucián Valachovič vo vrhu guľou, ktorý obsadil výkonom 10,15 m 1. miesto. Obaja vo svojich disciplínach postúpili do krajského kola, ktoré sa uskutoční v Trnave,

Filip Kovarovič vybojoval v behu na 1000 m bronzovú pozíciu,

štafeta chlapcov v zložení T. Komorný, F. Kovarovič, F. Marek a L. Valachovič obsadila 3. miesto.

Blahoželáme.

  

 

Oblastné majstrovstvá v MINICOOL VOLLEYbale

27. mája 2016 sa v telocvični ZŠ s MŠ Studienka odohralo oblastné finále žiakov – v MINICOOL VOLLEYbale pre oblasť Bratislava. Na tomto turnaji súťažilo 7 škôl, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Hralo sa systémom každý s každým na 2 víťazné sety.

Skupina A : ZŠ s MŠ Studienka, ZŠ s MŠ Boleráz, ZŠ Fándlyho Sereď,

Skupina B : ZŠ Dusíka Galanta, ZŠ Záhorácka Malacky, ZŠ A. Radlinského Kúty, ZŠ M. Bella Šamorín.

Zo skupín postupovali do semifinále prvé dve družstvá. Zo skupiny A - Studienka a Sereď. Zo skupiny B - Kúty a Šamorín.

Naši chlapci vyhrali všetky zápasy v skupine, semifinálový zápas i finále 2:0 a postúpili na Majstrovstvá Slovenskej republiky, ktoré sa uskutočnia 15. júna 2016 v Trenčíne.

Našu školu reprezentovali: Patrik Novák (7.B), Patrik Gúth (7.B), Michal Kalčík (6.A), Juraj Sálus (6.A), Tomáš Smolinský (6.B), Adam Hutta (6.A), Andrej Daniš (6.A), Adrián Kovarovič (6.B) a Viliam Krátky (6.B).

 

 

Filip UHLÍK víťazom turnaja O pohár Sekuláčik

Skupina žiakov našej školy v zložení Patrik NEMČEK (4.A), Lukáš KOVÁČ (4.A), Adam RALBOVSKÝ (4.B), Sabina JULÉNYIOVÁ (6.A), Filip UHLÍK (8.A) a Damián HAJDIN (8.A) sa zúčastnila v piatok 20. mája 2016 v priestoroch telocvične ZŠ s MŠ Sekule tradičného medzinárodného stolnotenisového turnaja O pohár Sekuláčik. Kategória chlapcov mala zaregistrovaných 40 hráčov, kategória dievčat 15.

Konečné poradie našich žiakov:

Kategória chlapci: 1. miesto Filip UHLÍK, 3. miesto Patrik NEMČEK (v zápase o postup do finále prehral s Filipom Uhlíkom), 5.-8. miesto Adam RALBOVSKÝ (bol vyradený vo štvrťfinále Patrikom Nemčekom), 9. - 16. miesto Lukáš KOVÁČ, 17. - 20. miesto Damián HAJDIN.

Kategória dievčat: 9. - 15. miesto Sabina JULÉNYIOVÁ

Blahoželáme.

 

ZÁHORÁCKA OLYMPIÁDA PRE NÁS ÚSPEŠNÁ

V stredu 18. mája 2016 sa výber chlapcov a dievčat zúčastnil IX. ročníka Záhoráckej olympiády v športovom areáli ZŠ s MŠ Gbely. Štartovali tu žiaci základných škôl z okresov Skalica, Senica a Malacky. Najvýraznejšie úspechy dosiahli Sebastián Matiaško, ktorý svoju disciplínu - beh na 1000 metrov - vyhral a Filip Kovarovič obsadil 3. miesto, Lucián Valachovič v skoku do diaľky skončil s výkonom 500 cm na 2. mieste. Z dievčat bola najúspešnejšia Simona Hesková, ktorá beh na 300 metrov vyhrala a v behu na 60 metrov obsadila 3. miesto. Okrem spomínaných žiakov našu školu reprezentovali Timea Kovárová, Chiara Knapová, Kristína Mlčúchová, Tomáš Komorný, Juraj Sálus, Viliam Krátky, Tomáš Smolinský.

 

MEMORIÁL SÁRY VALACHOVIČOVEJ

12. mája 2016 uplynuli 2 roky od tragickej udalosti, pri ktorej zahynula naša bývalá úspešná žiačka Sára Valachovičová. Jej spolužiaci v spolupráci s učiteľmi a vedením školy zorganizovali v piatok 13. mája 2016 2. ročník Memoriálu Sáry Valachovičovej vo volejbale. Toto stretnutie otvorili úvodným slovom pani riaditeľka PaedDr. Jana Mrázová a pán učiteľ Milan Krídl. Minútou ticha si všetci účastníci uctili pamiatku Sáry.

Priateľského zápolenia v duchu spomienky na Sáru sa zúčastnilo 5 družstiev – 2 družstvá jej spolužiakov a kamarátov, družstvo zamestnancov školy a 2 družstvá našich nádejných volejbalistov – piatakov, šiestakov a siedmakov.

Celé stretnutie ukončili spolužiaci a kamaráti Sáry Valachovičovej položením kytice kvetov na miesto jej posledného odpočinku.

  

 

PRAKTICKÁ UKÁŽKA Z ATLETIKY

V utorok 10. mája 2016 sa na atletickej dráhe na našom školskom dvore uskutočnila prednáška a ukážka z atletiky pre žiakov I. a II. stupňa. Túto viedol bývalý reprezentant SR v behu na 400 metrov a súčasný prezident atletického oddielu Inter Bratislava pán Peter Ondrovič. Žiakov oboznámil so správnym bežeckým oblečením, technikou behu, správnym rozcvičením sa,  dýchaním pri behu ako aj so základmi bežeckej abecedy a zásadami správnej životosprávy.

Žiaci prejavili veľký záujem aj o praktické ukážky, ktoré spoločne so získanými poznatkami o behu môžu využiť v dňoch 23. 5., 25. 5. a 27. 5., kedy sa na bežeckej dráhe v areáli školského dvora uskutoční už tradičný BEH PRE ZDRAVIE.

Fotografie z tejto akcie sú dostupné na adrese: http://kuty.media/node/216

   

 

Okresné kolo vo futbale mladších žiakov

4. mája 2016 sme sa zúčastnili v Senici okresného kola vo futbale mladších žiakov. Turnaja sa zúčastnilo 12 družstiev, ktoré boli rozdelené do 4 skupín, kde sa hralo systémom každý s každým. Prví dvaja zo skupiny postúpili do štvrťfinále a do ďalších bojov postúpil vždy iba víťaz. Výsledky skupiny A: ZŠ Kúty - ZŠ Borský Mikuláš 0 : 3; ZŠ Kúty - ZŠ Šaštín-Stráže 4 : 1. Z 2. miesta v skupine sme postúpili do štvrťfinále, v ktorom sme sa stretli s II. ZŠ Senica s výsledkom 2 : 2 v riadnom hracom čase a na penalty sme prehrali 7 : 8  a z ďalších bojov sme vypadli.

Reprezentovali nás: brankári Adam Ralbovský (4.B) a Lukáš Královič (7.B), hráči Jakub Ruppert (5.B), Michal Kalčík (6.A), Tomáš Smolinský (6.B), Adrián Daniel (4.A), Adam Královič (7.B), Matúš Královič (5.B), Andrej Daniš  (6.A) a Juraj Sálus (6.A).

 

Majstrovstvá okresu v stolnom tenise družstiev

V stredu 13. januára tohto roku sa uskutočnili v priestoroch telocvične ZŠ s MŠ Sekule Majstrovstvá okresu v stolnom tenise družstiev žiakov. Zo 17 škôl senického okresu sa tohto turnaja v kategórii chlapcov zúčastnilo 6 škôl, ktoré hrali systémom každý s každým. O celkovom poradí rozhodoval počet vyhratých stretnutí. Prehľad všetkých výsledkov je v tabuľke. Naši chlapci             v zostave: štvrtáci Patrik NEMČEK, Adam RALBOVSKÝ, Lukáš KOVÁČ a ôsmak Damián HAJDIN nestačili len na hráčov zo ZŠ s MŠ Sekule a obsadili konečné 2. miesto. Blahoželáme.

  

 

Majstrovstvá okresu vo volejbale chlapcov

V stredu 16. decembra 2015 sa chlapci z našej školy zúčastnili v Senici majstrovstiev okresu vo volejbale žiakov. Na tomto turnaji štartovalo 7 škôl z okresu Senica, ktoré boli rozdelené do 2 skupín. Naša škola bola vylosovaná do skupiny A spolu s Gymnáziom Senica, I. ZŠ Senica a III. ZŠ Senica. V zápasoch tejto skupiny naši chlapci nad všetkými spomínanými družstvami vyhrali 2:0 a z 1. miesta postúpili do semifinále. V ňom sa so IV. ZŠ Senica, nad ktorou uspeli v pomere 2:0. Finálový zápas bol s rovnakým súperom ako v skupine, a to s III. ZŠ Senica. Našim chlapcom sa nepodarilo zopakovať výsledok zo zápasu v skupine a veľmi tesne podľahli v rozhodujúcom 3. sete 12:15.

Celkové poradie turnaja:

1. III. ZŠ Senica

2. ZŠ Andreja Radlinského Kúty

3. II. ZŠ Senica

4. IV. ZŠ Senica

Našu školu reprezentovali: Jakub Ruppert (5.B), Matúš Královič (5.B), Juraj Sálus (6.A), Michal Kalčík (6.A), Roman Ralbovský (7.A), Silvester Riška (7.A), Adam Královič (7.B), Lukáš Královič (7.B), Patrik Gúth (7.B), Patrik Novák (7.B), Patrik Daniel (8.A), Sebastián Mucha (8.A).

  

 

2. miesto v mixvolejbale v Holíči

Dňa 26. novembra sa naša škola zúčastnila v Holíči turnaja v mixvolejbale za účasti 8 družstiev. Družstvo tvorili 3 chlapci a 3 dievčatá. Po víťazstvách v skupine "A" nad ZŠ s MŠ Šaštín a ZŠ s MŠ Gbely sme postúpili do semifinále, v ktorom sme uspeli nad ZŠ Mallého Skalica. Jediný náš prehratý zápas bol ten finálový, v ktorom nad nami zvíťazila ZŠ Strážnická Skalica.

Našu školu reprezentovali a 2. miesto na turnaji vybojovali: Mária Sekerová (7.B), Diana Jakubcová (9.A), Patrícia Kubinová (9.A), Juraj Sálus (6.A), Roman Ralbovský (7.A), Patrik Novák (7.B), Patrik Gúth (7.B), Patrik Daniel (8.A), Sebastián Mucha (8.A).

 

Okresné kolo v halovom futbale

Dňa 4. novembra 2015 sa žiaci našej školy zúčastnili okresného kola v halovom futbale v Senici. Na tomto turnaji štartovalo 10 škôl z okresu Senica. Naša škola bola spoločne so ZŠ Šaštín-Stráže a I. ZŠ Senica, II. ZŠ Senica a III. ZŠ Senica do skupiny škôl nad 300 žiakov. Naši chlapci svoje zápasy so senickými školami prehrali (Kúty - I. Senica 0:3, Kúty - II. Senica 0:2, Kúty - III. Senica 0:5) a zápas so ZŠ Šaštín-Stráže vyhrali 3:0. V skupine obsadili 4. miesto a do ďalších bojov nepostúpili.

Našu školu reprezentovali deviataci Filip Kovarovič, Martin Mráz, Denis Lovecký, Sebastian Matiaško, Alexej Vlček, Patrik Daniel, Tomáš Komorný, Fabian Marek a ôsmak Sebastián Mucha.

 

 

Majstrovstvá Trnavského kraja v cezpoľnom behu

V utorok 13. októbra 2015 sa družstvo chlapcov našej školy zúčastnilo v Piešťanoch ako víťaz okresu Senica krajského kola v cezpoľnom behu. Našu školu reprezentovali: Roman RALBOVSKÝ (7.A), Filip KOVAROVIČ (9.A) a Sebastian MATIAŠKO (9.A). Najlepšie umiestnenie dosiahol Sebastian MATIAŠKO, ktorý dobehol na 8. mieste. Blahoželáme.

 

Zdokonaľovací plavecký kurz

Od pondelka 5. 10. do piatka 9. 10. 2015 sa žiaci našej školy – piataci a šiestaci zúčastnili v Malackách zdokonaľovacieho plaveckého kurzu. Počas tohto týždňa sa zlepšili v plávaní, skokoch do vody, dýchaní vo vode a pod. Záver kurzu mali spestrený pretekmi v plávaní na 25 metrov voľným spôsobom.

Chlapci: 1. miesto: Viliam Krátky, 2. miesto: Juraj Sálus, 3. miesto: Maximilián Bolf

Dievčatá: 1. miesto: Timea Kovárová, 2. miesto: Erika Škodová, 3. miesto: Melánia Rišková

  

 

Majstrovstvá okresu v cezpoľnom behu

Dňa 23. septembra 2015 sa naša škola zúčastnila školských majstrovstiev okresu Senica v cezpoľnom behu družstiev základných škôl. Tento rok boli preteky organizované v areáli ZŠ V. P. Tótha v Senici. Týchto pretekov sa zúčastnili takmer všetky školy z okresu Senica a v silnej konkurencii naši chlapci obsadili 1. miesto a postúpili na Majstrovstvá Trnavského kraja, ktoré budú dňa 13. októbra 2015 v Piešťanoch.

Našu školu reprezentovali: Sebastián Matiaško (9.A), Filip Kovarovič (9.A), Juraj Sálus (6.A) a Andrej Daniš (6.A).

Fotografie z tejto športovej akcie sú v sekcii Fotoalbum.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Florbalový turnaj

Vedúci florbalového krúžku usporiadali pre svojich zverencov v stredu 24. júna 2015 turnaj. Počas neho mali možnosť zmerať svoje sily s ďalšími družstvami so ZŠ Čáry, ZŠ s MŠ Šaštín-Stráže a ZŠ s MŠ Gbely.

Celkové poradie turnaja: 1. miesto: ZŠ Čáry, 2. miesto: ZŠ s MŠ Gbely, 3. miesto: ZŠ s MŠ Šaštín-Stráže, 4. miesto: ZŠ Kúty (A družstvo), 5. miesto: ZŠ Kúty (B družstvo).

 

OBLASTNÉ FINÁLE V MIDICOOLVOLLEYbale

Volejbalové družstvo starších žiakov našej školy sa v piatok 12. júna 2015 zúčastnilo oblastného finále pre Trnavský a Bratislavský kraj v MIDICOOLVOLLEYbale v Studienke. Štartovalo 8 družstiev, ktoré boli rozdelené do 2 skupín. Skupina A: ZŠ Malacky, ZŠ Veľké Úľany, ZŠ Boleráz a ZŠ Šamorín. V skupine B naši žiaci prehrali so ZŠ Sereď 0:2 a so ZŠ Horná Potôň vyhrali 2:0 a rovnakým výsledkom naši chlapci zdolali aj ZŠ Jaslovské Bohunice. Celkovo obsadili v skupine B 2. miesto. V semifinále naša škola prehrala so ZŠ Malacky 0:2. V stretnutí o 3. miesto naši chlapci uspeli nad ZŠ Boleráz 0:2 a zabezepčili si celkové 3. miesto na tomto turnaji a postup na Majstrovstvá Slovenska. Tie sa budú konať v Bratislave 24. júna 2015 pri obchodnom centre Eurovea. Blahoželáme a držíme palce!

Celkové poradie turnaja: 1. miesto: ZŠ Malacky; 2. miesto: ZŠ Sereď; 3. miesto: ZŠ Andreja Radlinského KÚTY

Našu školu reprezentovali: Patrik STUDENIČ, Jakub PALKOVIČ, Ján KOVÁR (všetci 9.B), Sebastián MUCHA (7.B), Patrik NOVÁK, Patrik GÚTH (6.B).

 

 

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V MINICOOLVOLLEYbale

ZŠ Andreja Radlinského Kúty - 9. miesto

3. júna 2015 sa volejbalové družstvo mladších žiakov našej školy zúčastnilo v Trenčína finálového turnaja pod názvom MINICOOLVOLLEY. Štartovalo tu 12 družstiev z celého Slovenska, ktoré boli rozdelené do 3 skupín. Naša škola hrala v skupine C spolu so ZŠ Stará Ľubovňa, ZŠ Malacky a ZŠ Poltár. ZŠ Stará Ľubovňa skupinu C suverénne vyhrala, keď porazila všetky 3 družstvá. Naši chlapci si poradili so ZŠ Poltár výsledkom 2:1 na sety a prehrali so ZŠ Malacky 1:2 (v rozhodujúcom sete 14:16) a obsadili v skupine C 4. miesto.

V boji o celkové 9. miesto na Slovensku naši chlapci vyhrali nad ZŠ Lovinobaňa 2:0, nad ZŠ Jaslovské Bohunice 2:0.

Vo finále sa stretla ZŠ Svidník so ZŠ Humenné. Majstrom Slovenska v minicoolvolleybale sa pre šk. rok 2014/15 stala ZŠ Svidník.

Našu školu reprezentovali: Roman RALBOVSKÝ (6.A), Patrik NOVÁK (6.B), Lukáš KRÁĽOVIČ (6.B), Patrik GÚTH (6.B) a Sebastián MUCHA (7.B). Blahoželáme.

 

 

OBLASTNÉ FINÁLE VO VOLEJBALE

Vo štvrtok 21. mája 2015 sa mladší žiaci našej školy zúčastnili v Studienke oblastného finále vo volejbale. Na tomto turnaji štartovalo 5 škôl (ZŠ Malacky, ZŠ Kúty, ZŠ Jaslovské Bohunice, ZŠ Boleráz, ZŠ Šamorín), ktoré hrali systémom každý s každým.

Celkové poradie: 1. miesto ZŠ Malacky; 2. miesto ZŠ A. Radlinského KÚTY; 3. miesto ZŠ Jaslovské Bohunice; 4. miesto ZŠ Šamorín; 5. miesto ZŠ Boleráz

Naši mladí volejbalisti postúpili z 2. miesta na Majstrovstvá Slovenska do Trenčína, ktoré budú 3. júna 2015. Držíme im palce.

 

 

Roman RALBOVSKÝ víťazom medzinárodného turnaja

Vo štvrtok 21. mája 2015 sa naši žiaci - stolní tenisti zúčastnili medzinárodného turnaja (štartovali hráči zo Slovenska, Česka a Rakúska) O pohár Sekuláčik v priestoroch telocvične ZŠ Sekule. Všetci Kúťania znova potvrdili svoju kvalitu a predviedli výborný výkon. Spomedzi 39-ich hráčov bol suverénne najlepší Roman RALBOVSKÝ zo 6.A, ktorý celý turnaj vyhral bez straty setu. Výborné 4. miesto obsadil Patrik NEMČEK z 3.A. Adam RALBOVSKÝ z 3.B prehral s neskorším finalistom a umiestnil sa na krásnom 5.-8. mieste. Lukáš KOVÁČ z 3.A skončil v osemfinále a obsadil 9. - 16. miesto. Damian HAJDIN zo 7.B skončil v súťaži "Útecha" na 2. mieste a celkovo na 18. mieste.

  

Okresné kolo v malom futbale

6. mája sa mladší žiaci a 13. mája 2015 starší žiaci zúčastnili v Senici okresného kola v malom futbale (4 hráči proti 4).

Výsledky mladších žiakov:

ZŠ Kúty - I. ZŠ Senica                  0 : 2

ZŠ Kúty - ZŠ Borský Mikuláš         3 : 0

ZŠ Kúty - II. ZŠ Senica                 2 : 5

ZŠ Kúty - ZŠ Šaštín-Stráže           3 : 1

ZŠ Kúty - III. ZŠ Senica               0 : 10

Výsledky starších žiakov:

ZŠ Kúty - ZŠ Borský Mikuláš        1 : 2

ZŠ Kúty - ZŠ Šaštín-Stráže         0 : 4

Týmito výsledkami sa naši chlapci nekvalifikovali do ďalších bojov.

 

 

ZŠ Kúty - Vicemajster Trnavského kraja vo volejbale

V piatok 27. marca 2015 sa volejbalové družstvo žiakov našej školy zúčastnilo v športovej hale v Senici Majstrovstiev Trnavského kraja vo volejbale. Tohto turnaja sa zúčastnilo 5 víťazných škôl z jednotlivých okresov: ZŠ Andreja Radlinského Kúty, ZŠ Vajanského Skalica, ZŠ Jaslovské Bohunice (okres Trnava), ZŠ Galanta a ZŠ Piešťany.

Výsledky zápasov nášho družstva:

ZŠ Kúty - ZŠ Piešťany                      2:0

ZŠ Kúty - ZŠ Jaslovské Bohunice      1:1

ZŠ Kúty - ZŠ Galanta                        0:2

ZŠ Kúty - ZŠ Skalica                         2:0

Celkové poradie:

1. miesto Majster Trnavského kraja                               ZŠ Galanta

2. miesto VICEMAJSTER TRNAVSKÉHO KRAJA     ZŠ Kúty

3. miesto                                                                        ZŠ Jaslovské Bohunice

4. miesto                                                                        ZŠ Piešťany

5. miesto                                                                        ZŠ Vajanského Skalica

Našu školu reprezentovali: Deviataci Ján Kovár, Patrik Studenič, Jakub Palkovič, Dominik Pernecký, šiestaci Patrik Novák, Patrik Gúth a Roman Ralbovský. Z víťazného okresného družstva chýbali v zostave zranení Jakub Sirka a pre chorobu Sebastián Mucha.

 

Minicoolvolley - 3. a 4. kolo

V stredu 18. marca 2015 mladší žiaci našej školy odohrali v Skalici na Súkromnej základnej škole 3. a 4. kolo volejbalovej súťaže Minicoolvolley. Všetky 3 naše družstvá zvíťazili a v predstihu si zabezpečili víťazstvo v skupine a postup do ďalšieho kola tejto súťaže. Blahoželáme.

 

Začali sme s bedmintonom

Na hodinách telesnej výchovy sme rozšírili vyučovanie o ďalšiu športovú aktivitu, a to bedminton. Popri volejbale, basketbale, futbale, florbale a vybíjanej ide o ďalšiu hru, ktorá zaujala našich žiakov natoľko, že bedminton bude súčasťou našej školskej olympiády.

 

Naši žiaci na medzinárodnej súťaži

Dňa 14.3.2015 sa žiaci 9.B triedy Jakub Palkovič a Ján Kovár zúčastnili v dresoch slovenskej reprezentácie Slovakia Firefighters Team-u na medzinárodných dorasteneckých pretekoch hasičov v disciplíne výstup do prvého poschodia cvičnej veže pomocou hákového rebríka v poľskom Chorżove, kde okrem veľmi dobrých vysledkov získali aj veľa nových skúseností v požiarnom športe.
Blahoželáme.

 

Majstrovstvá okresu vo volejbale žiakov ZŠ

Dňa 11. marca 2015 sa volejbalové družstvo chlapcov z našej školy zúčastnilo v Senici majstrovstiev okresu vo volejbale družstiev žiakov základných škôl. Tohto turnaja sa zúčastnilo 7 škôl, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Naša škola sa v skupine stretla s Gymnáziom Senica, s ktorým prehrala 0:2 a so ZŠ s MŠ Sekule, s ktorom remizovala 1:1. Bola to veľmi vyrovnaná skupina a postupe rozhodovali maličkosti. Keďže Gymnázium Senica porazilo v skupine ZŠ s MŠ Sekule 2:0, o postupe z 2. miesta v skupine rozhodovalo skóre, ktoré mali naši chlapci lepšie. V semifinále družstvo našich chlapcov porazilo III. ZŠ Senica 2:0 a vo finále sa stretli opäť s Gymnáziom Senica. Za stavu 1:1 na sety rozhodoval 3. set, v ktorom naši chlapci zvíťazili a stali sa majstrami okresu a postúpili na majstrovstvá kraja do Trnavy, ktoré sa uskutočnia 27. marca 2015. Chlapcom blahoželáme a držíme palce v ďalšom kole.

Celkové poradie turnaja: 1. miesto a titul MAJSTER OKRESU                ZŠ A. Radlinského Kúty

                                       2. miesto                                                           Gymnázium Senica

                                       3. miesto                                                           III. ZŠ Senica

 

Našu školu reprezentovali: žiaci 9. ročníka - Jakub Palkovič, Jakub Sirka, Patrik Studenič, Ján Kovár, Dominik Pernecký, žiaci 7. ročníka Patrik Daniel, Sebastian Mucha a žiak 6.B Patrik Gúth.

 

Učitelia znova získali "Učiteľ Cup"

Posledný pracovný deň pred jarnými prázdninami (piatok 27. februára 2015) si učitelia spestrili volejbalovým turnajom, ktorý sa uskutočnil v telocvični ZŠ s MŠ v Borskom Svätom Jure. Zúčastnili sa ho pedagogickí i nepedagogickí zamestnanci 4 škôl - ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur, ZŠ s MŠ Gbely, ZŠ Šaštín a ZŠ Andreja Radlinského Kúty. Družstvá hrali systémom každý s každým. Výsledky nášho družstva: ZŠ Kúty - ZŠ s MŠ Gbely 2:0; ZŠ Kúty - ZŠ s MŠ Borský Sv. Jur 2:0; ZŠ Kúty - ZŠ Šaštín 2:1.

Celkové poradie:        1. ZŠ Kúty

                                2. ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur

                                3. ZŠ Šaštín

                                4. ZŠ s MŠ Gbely

 

Midicoolvolley - 3. a 4. kolo

V piatok 20. februára 2015 volejbalové družstvá mladších a starších chlapcov našej školy odohrali v telocvični ZŠ Závod zápasy 3. a 4. kola volejbalovej súťaže Midicoolvolley s chlapcami zo spomínanej školy. 

Mladší žiaci zvíťazili 2:1 a starší žiaci vyhrali 2:0.

Týmto víťazstvom si už v predstihu zabezpečili účasť v ďalších kolách tejto volejbalovej súťaže.

Našu školu reprezentovali: mladší žiaci - Roman Ralbovský (6.A), Patrik Novák (6.B), Patrik Daniel (7.A), Lukáš Šimon (7.A), Sebastian Mucha (7.B); starší žiaci - Dominik Pernecký (9.A), Jakub Sirka (9.B), Patrik Studenič (9.B), Ján Kovár (9.B), Jakub Palkovič (9.B)

 

Školské majstrovstvá okresu v basketbale

Basketbalové družstvo chlapcov našej školy v zložení Patrik KOVÁČ (8.A), Vladimír HUJSA (8.A), Lucián VALACHOVIČ (8.A), Martin MRÁZ (8.A), Jakub PALKOVIČ (9.B) a Ján KOVÁR (9.B) sa 21. januára 2015 zúčastnilo v telocvični senického gymnázia majstrovstiev okresu v basketbale družstiev. Okrem reprezentantov našej školy sa turnaja zúčastnilo ďalších 7 základných škôl z nášho okresu. Rozdelenie do skupín bolo nasledovné:  V skupine A odohrali systémom každý s každým zápasy ZŠ Kúty, ZŠ Šaštín, I. ZŠ Senica, III. ZŠ Senica a IV. Senica. V skupine B sa rovnakým systémom stretli ZŠ s MŠ Borský Sv. Jur, ZŠ Jablonica a Gymnázium Senica.

Výsledky nášho družstva:

ZŠ Kúty – IV. ZŠ Senica  2 : 10

ZŠ Kúty – I. ZŠ Senica     5 : 4

ZŠ Kúty – III. ZŠ Senica  4 : 3

ZŠ Kúty – ZŠ Šaštín          2 : 7

Do finálových zápasov a bojov o medaily naši chlapci nepostúpili.

 

Výsledky slalomu dievčat a chlapcov na lyžiarskom kurze

Slalom dievčatá

Začiatočníčky:  

Natália Mrázová – 24,47

Júlia Budovičová – 24,53

Simona Hesková – 24,81

Kristína Pučeková – 24,91

Pokročilé:

Simona Halásová – 17,28

Ema Dujsíková – 19,90

Simona Škodová – 20,31

Šárka Palkovičová – 20,50

Viktória Chrenová – 21,15

Slalom chlapci

Začiatočníci:

Sebastian Mucha – 20,00

Denis Bernáth – 20,31

Lukáš Šimon – 21,66

Denis Vanek – 22,56

Patrik Puček – 23,62

Pokročilí:

Patrik Budovič – 17,19

Filip Uhlík – 19,56

Vladimír Hujsa – 20,03

Dominik Pernecký – 20,56

Dárius Pavliš – 21,44

  

 

 

Družstvo našich žiakov VICEMAJSTRAMI OKRESU v stolnom tenise

V stredu 14. januára 2015 sa družstvo žiakov našej školy v zložení Adam RALBOVSKÝ (3.B), Patrik NEMČEK (3.A), Roman RALBOVSKÝ (6.A) a Damián HAJDIN (7.B) zúčastnilo školských majstrovstiev okresu v stolnom tenise družstiev v priestoroch telocvične ZŠ s MŠ Sekule. V základnej skupine naši žiaci vyhrali nad ZŠ Šaštín-Stráže 7:0 (R. Ralbovský 2 body, A. Ralbovský 2 body, P. Nemček 1 bod, D. Hajdin 1 bod, víťazná štvorhra R. Ralbovský a A. Ralbovský) a nad ZŠ Borský Mikuláš 5:2 (R. Ralbovský 2 body, A. Ralbovský 1 bod, P. Nemček 1 bod, víťazná štvorhra R. Ralbovský a A. Ralbovský). V osemfinále si naši hráči hladko poradili so IV. ZŠ Senica 4:0 (R. Ralbovský 1 bod, A. Ralbovský 1 bod, D. Hajdin 1 bod, víťazná štvorhra P. Nemček a D. Hajdin) a postúpili do štvrťfinále. Systém turnaja im priradil opäť družstvo zo ZŠ Borský Mikuláš. Naši žiaci vyhrali i tento zápas 5:2 (R. Ralbovský 2 body, P. Nemček 2 body, víťazná štvorhra R. Ralbovský a A. Ralbovský) a v semifinále zdolali jednoznačným výsledkom ZŠ Čáry 4:0 (R. Ralbovský 1 bod, A. Ralbovský 1 bod, P. Nemček 1 bod, víťazná štvorhra R. Ralbovský a A. Ralbovský). Vo finále naši žiaci podľahli veľmi tesne družstvu žiakov zo ZŠ s MŠ Sekule 3:4 (R. Ralbovský 2 body, P. Nemček 1 bod) a obsadili v konkurencii 10-tich škôl z nášho okresu výborné 2. miesto. Blahoželáme.

Rekapitulácia výsledkov:

ZŠ Kúty – ZŠ Šaštín-Stráže           7:0

ZŠ Kúty – ZŠ Borský Mikuláš         5:2

ZŠ Kúty – IV. ZŠ Senica                4:0

Štvrťfinále:         ZŠ Kúty – ZŠ Borský Mikuláš       5:2

Semifinále:           ZŠ Kúty – Čáry                            4:0

Finále:            ZŠ Kúty – ZŠ s MŠ Sekule      3:4

 

Celkové poradie:

1.miesto:                              ZŠ s MŠ Sekule

2.miesto:                    ZŠ KÚTY

3.miesto:                              ZŠ Borský Mikuláš

   

 

Vianočné dni športu

V stredu 17. decembra 2014 sa žiaci našej školy - Patrik Studenič (9. ročník), Sebastián Mucha a Patrik Daniel (obaja 7. ročník) zúčastnili v Senici športovej súťaže s názvom "Vianočné dni športu". V disciplíne ABC futbalistu (žonglovanie s loptou na nohách a hlave) dosiahol Patrik Daniel výborný úspech, keď s počtom 310 dotykov skončil na 3. mieste. Pred ním sa umiestnili len hráči prvoligového klubu FK Senica. V disciplíne "penaltový kráľ" sa do finále prebojoval Sebastián Mucha, ktorý obsadil 3. miesto. Blahoželáme.

   

 

Minicool volejbal (5. + 6. ročník), Midicool volejbal (7. – 9. ročník)

Aj tento školský rok sa naša škola prihlásila do volejbalových súťaží, či už 3 proti 3, resp. 4 proti 4 alebo klasického „šesťkového“. V Minicool volejbale sme v skupine so Súkromnou ZŠ Gorkého Skalica a v midicool volejbale so ZŠ s MŠ Závod. V oboch súťažiach sú doteraz odohraté 2 kolá (hrá sa celkovo na 6 kôl).

Výsledky Mini cool volejbalu

1. kolo 2. 12. 2014 Kúty A – Skalica 2:0; Kúty B – Skalica 2:1; Kúty C – Skalica 0:2

2. kolo 9. 12. 2014 Kúty A – Skalica 2:0; Kúty B – Skalica 2:1; Kúty C – Skalica 0:2

Výsledku Midicool volejbalu

1. kolo 2. 12. 2014 Kúty A – Závod 2:0; Kúty B – Závod 2:0; Kúty A – Kúty B 2:0

2. kolo 10. 12. 2014 Kúty A – Závod 2:0; Kúty B – Závod 2:0; Kúty A – Kúty B 2:0

Našu školu reprezentovali: Juraj Sálus (5.A), Ferdinand Baláž (5.A), Michal Kalčík (5.A), Martin Polák (5.B), Tomáš Smolinský (5.B), Roman Ralbovský (6.A), Silvester Riška (6.A), Seán Peter Klinec (6.A), Patrik Novák (6.B), Adam Královič (6.B), Lukáš Královič (6.B), Patrik Gúth (6.B), Lukáš Šimon (7.A), Patrik Daniel (7.A), Sebastián Mucha (7.B), Dominik Pernecký (9.A), Jakub Palkovič (9.B), Ján Kovár (9.B), Patrik Studenič (9.B), Jakub Sirka (9.B)

     

 

Volejbalový turnaj v Holíči

4. decembra 2014 sa naše volejbalové družstvo chlapcov a dievčat zúčastnilo volejbalového turnaja v telocvični SOŠ Jozefa Čabelku v Holíči, na ktorom štartovali 4 družstvá. Tie hrali systémom každý s každým. Nad družstvom ZŠ Mallého Skalica 2:0 a nad SOŠ J. Čabelku "B" 2:1. S družstvom SOŠ J. Čabelku "A" sme prehrali. Za toto družstvo hrali naši bývalí žiaci Rudolf Kratochvíl, Tomáš Daniel, Lea Burcelová a dievčatá, ktoré hrajú súťažne za VK Skalica.

Celkové poradie turnaja: 

1. miesto: SOŠ Jozefa Čabelku "A"

2. miesto: ZŠ Andreja Radlinského Kúty

3. miesto: ZŠ Mallého Skalica

4. miesto: SOŠ Jozefa Čabelku "B"

Našu školu reprezentovali títo žiaci a žiačky: Jakub Palkovič, Jakub Sirka, Patrik Studenič, Dominik Pernecký, Simona Halásová, Diana Jakubcová (8.A), Patrícia Kubinová (8.A), Erika Laššová (8.A) 

 

Pohár riaditeľky školy v rukách Romana Ralbovského

Vo štvrtok 20. novembra 2014 sa Patrik Nemček z 3.A, Adam Ralbovský z 3.B, Roman Ralbovský zo 6.A a Damián Hajdin zo 7.A zúčastnili stolnotenisového turnaja O pohár riaditeľky školy, ktorý sa odohral v priestoroch telocvične v Borskom Sv. Jure.

Turnaja sa zúčastnilo 24 žiakov, ktorý boli rozdelení do 8 skupín po 3. Všetci naši hráči zo svojich skupín postúpili do 16-členného pavúka. V ňom každý z nich svoj prvý zápas vyhral a tým si zabezpečil postup medzi 8 najlepších. V prvom štvrťfinále nastúpili proti sebe bratia Adam a Roman Ralbovský, ktorý vo veľmi peknom súboji zvíťazil. Do semifinále postúpil aj Patrik Nemček. Damián Hajdin svoj štvrťfinálový zápas prehral s neskorších finalistom.

semifinále A:  Roman Ralbovský – Samuel Kmoško 3:1

semifinále B: Patrik Nemček – Tomáš Michalica 0:3

zápas o 3. miesto: Samuel Kmoško – Patrik Nemček 3:0

finále: Roman Ralbovský – Tomáš Michalica 3:1

Celkové poradie a umiestnenie našich v 24-člennom „štartovom poli“:

1. miesto: Roman Ralbovský (ZŠ Kúty)

2. miesto: Tomáš Michalica (ZŠ Borský Mikuláš)

3. miesto: Samuel Kmošno (ZŠ Sekule)

4. miesto: Patrik Nemček (ZŠ Kúty)

5. – 8. miesto Adam Ralbovský, Damián Hajdin (obaja ZŠ Kúty)

Pravidelné tréningy a športové nadšenie priniesli svoje ovocie v podobe celkového víťazstva Romana Ralbovského, ale aj veľmi dobrých výsledkov ostatných našich hráčov.

 

„Učiteľ Cup“ – volejbalový turnaj družstiev pedagogických zamestnancov

V stredu 29. októbra 2014 sa učitelia základných škôl z nášho regiónu stretli na ďalšom volejbalovom turnaji, tentokrát v telocvični ZŠ Andreja Radlinského v Kútoch. Je to turnaj, v ktorom učitelia vo svojom voľnom čase nielen športujú, ale si aj vymieňajú svoje skúsenosti z učiteľskej praxe.

Na tomto turnaji štartovali družstvá zo 6-tich škôl: ZŠ s MŠ Gbely, ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur, ZŠ Sekule, ZŠ Čáry, ZŠ Kúty a ZŠ Šaštín-Stráže.

Družstvá boli rozdelené do 2 skupín, kde hrali systémom každý s každým. Zápasy o umiestnenie sa hrali systémom - 1. zo skupiny A proti 1. zo skupiny B, 2. zo skupiny A proti 2. zo skupiny B, 3. zo skupiny A proti 3. zo skupiny B.

Výsledky turnaja:

Skupina A:                                                   Poradie v skupine A:

Sekule  -Čáry   2:0                                         1.miesto - Sekule

Sekule - Kúty   2:0                                         2.miesto - Kúty

Kúty - Čáry      2:0                                         3.miesto - Čáry

Skupina B:                                                   Poradie v skupine B:

Šaštín-Stráže - Borský Svätý Jur   1:1           1.miesto - Šaštín-Stráže

Šaštín-Stráže - Gbely                     2:0           2.miesto - Borský Svätý Jur

Borský Svätý Jur - Gbely                2:0           3. miesto - Gbely

 

Zápasy o umiestnenie:

zápas o 5. miesto: Gbely - Čáry                               2:1

zápas o 3. miesto: Kúty- Borský Svätý Jur             0:2

Finále o 1. miesto: Šaštín-Stráže- Sekule                1:2

 

Celkové poradie turnaja:

  1.  miesto ZŠ Sekule

  2. miesto ZŠ Šaštín-Stráže

  3. miesto ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur

  4. miesto ZŠ Kúty

  5. miesto ZŠ s MŠ Gbely

  6. miesto ZŠ Čáry 

Turnaj finančne zabezpečil  starosta obce Kúty Ing. Branislav Vávra.

 

Majstrovstvá kraja v cezpoľnom behu

V utorok 7. októbra 2014 sa družstvo žiakov našej školy zúčastnilo v Piešťanoch Majstrovstiev kraja v cezpoľnom behu, kde štartovali víťazné družstvá okresov Trnavského kraja. Našu školu reprezentovali Sebastián Matiaško Denis Lovecký (obaja z 8.A triedy). Naše družstvo bez akéhokoľvek ospravedlnenia oslabil druhý z okresného kola medzi jednotlivcami Patrik Studenič z 9.B, ktorý sa týchto pretekov nezúčastnil.

Družstvo žiakov ZŠ Andreja Radlinského Kúty obsadilo v silnej konkurencii 7. miesto. V súťaži jednotlivcov bol Sebastián Matiaško na 13. mieste Denis Lovecký na 23. mieste. Majstrami kraja sa stala ZŠ Skalica (ul. Mallého) pred ZŠ Piešťany (ul. Brezová) a ZŠ Galanta (ul. SNP).

 

 

Memoriál Mgr. Vlastimila Šimka

Družstvo starších žiakov našej školy sa zúčastnilo v stredu 1. októbra 2014 futbalového turnaja - 15. ročníka Memoriálu Mgr. Vlastimila Šimka, ktorý organizovala ZŠ Sekule na multifunkčnom ihrisku v areáli ich školy. Turnaja sa zúčastnili 4 družstvá - ZŠ Sekule, ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur, ZŠ Andreja Radlinského Kúty a ZŠ Závod.

Výsledky našich reprezentantov: 1. zápas ZŠ Kúty - ZŠ Sekule 3 : 5; 2. zápas ZŠ Kúty - ZŠ s MŠ Borský Sv. Jur 5 : 6; 3. zápas ZŠ Kúty - ZŠ Závod 4 : 7.

Celkové poradie: 1. miesto ZŠ s MŠ Borský Sv. Jur; 2. miesto ZŠ Sekule; 3. miesto ZŠ Závod; 4. miesto ZŠ Andreja Radlinského Kúty

Na tomto turnaji boli všetci súperi nad sily našich žiakov. Veríme, že budúca futbalová generácia našej školy na podobných turnajoch dosiahne lepšie výsledky.

 

Družstvo chlapcov majstrom okresu Senica v cezpoľnom behu

Dňa 17. septembra 2014 sa družstvo chlapcov z našej školy v zložení Denis Lovecký (8.A), Sebastián Matiaško (8.A) a Patrik Studenič (9.B) zúčastnilo v rekreačnej oblasti Gazárka v Šaštíne okresného kola v cezpoľnom behu. V týchto pretekoch štartovali takmer všetky školy okresu Senica. Naši chlapci dosiahli výborný úspech – obsadili 1. miesto postúpili na majstrovstvá Trnavského kraja, ktoré sa uskutočnia 7. októbra 2014 v Piešťanoch. Držíme im palce.


 

 

 

V ŠKOLSKOM ROKU 2014/2015 ŽELÁME NAŠIM ŽIAKOM

VEĽA ÚSPECHOV V ŠPORTOVEJ OBLASTI

 

 

ĎALŠÍ STOLNOTENISOVÝ ÚSPECH

Vo štvrtok 22. mája 2014 sa v telocvični ZŠ Sekule uskutočnil medzinárodný stolnotenisový turnaj žiakov a žiačok základných škôl O pohár Sekuláčik 2014. Zúčastnilo sa ho 57 chlapcov a 18 dievčat. Našu školu reprezentovali Adam Ralbovský (2.B), Patrik Nemček (2.A), Roman Ralbovský (5.A), Filip Uhlík (6.B) a Erika Žilavá (6.B). Zo svojich skupín postúpili všetci chlapci do vyraďovacieho „pavúka“. Najvýraznejšie z nich sa presadili Adam Ralbovský, ktorému chýbal kúsok povestného šťastia k postupu do semifinále a Adamov starší brat Roman Ralbovský, ktorý obsadil konečné krásne 3. miesto. 

 

Sme 5. na Mastrovstvách SR 

Naša základná škola sa už tretí rok po sebe prebojovala na Majstrovstvá SR v malom volejbale chlapcov - MIDI COOL VOLLEY, ktoré hostil tento rok Trenčín. Turnaja sa zúčastnilo 6 výberov z celého Slovenska - ZŠ Svidník, Humenné, Zvolen, Komjatice, Hriňová - Krivec, Kúty.

Naši chlapci obsadili po výhre nad Hriňovou 2:0 konečné 5. miesto. Ostatní súperi boli nad naše sily, pretože to boli volejbalové oddiely, ktoré pravidelne hrávajú volejbalové súťaže.

Výsledky našej školy:

Kúty - Humenné 0:2 (38:50)

Kúty - Komjatice 0:2 (38:51)

Kúty - Hriňová 2:0 (50:40)

Kúty - Zvolen 0:2 (30:50)

Kúty - Svidník 0:2 (17:50)

Celoslovenský majstrom sa stala ZŠ Svidník, ktorá na druhé miesto odsunula Humenné a na tretie miesto Zvolen.

Reprezentovali nás: T. Bílek, T. Daniel, R. Kratochvíl, T. Čižmár, J. Palkovič, P. Studenič. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ZŠ Kúty žije florbalom

Popri tradičných športoch ako futbal či volejbal sa postupne derie do povedomia kútskej mládeže, ale aj širšej verejnosti, florbal. Osvetu a dobré meno mu začínajú robiť najmä mladší žiaci a žiačky miestnej Základnej školy Andreja Radlinského. Vyvrcholením florbalového roka bol prvý ročník turnaja Florbal cup Kúty, ktorý sa odohral vo štvrtok 29. mája 2014 v školskej telocvični. Zúčastnilo sa ho šesť výberov – dva domáce ( v jednom z nich hrali aj dievčatá ), ZŠ s MŠ Gbely, ZŠ Čáry, ZŠ Sekule a ZŠ Šaštín.

Po napínavých a kvalitných zápasoch v základných skupinách sa vytvorili dve semifinálové dvojice ZŠ Čáry – ZŠ Šaštín ZŠ Kúty – ZŠ Sekule. Obidve semifinále boli napínavé až do konca, ale do finále nakoniec prešla výsledkom 3:2 ZŠ Čáry a výsledkom 2:0 ZŠ Kúty A. Bronzové medaily na konci turnaja viseli na krkoch žiakov ZŠ Sekule, ktorí o gól zdolali Šaštín (3:2).

Finále bolo prehliadkou krásnych individuálnych akcií a skvelých brankárskych zákrokov. Zlato nakoniec putovalo do ZŠ Čáry po výsledku 6:4, domácim sa ušla strieborná priečka. Tento turnaj ukázal, že florbal na Záhorí ožíva a naberá hráčsku kvantitu, ale aj kvalitu.

Veľká vďaka patrí vedeniu Základnej školy Andreja Radlinského v Kútoch – p. riaditeľke PaedDr. Jane Mrázovej a zástupkyni Mgr. Renáte Antálkovej – za maximálnu ústretovosť, pomoc a nadšenie pri organizovaní tejto akcie a taktiež p. starostovi obce Kúty Ing. Branislavovi Vávrovi za finančné zabezpečenie turnaja. V neposlednom rade vyjadrujem veľké ďakujem rozhodcom – Vladimírovi Riškovi a Markovi Bolerácovi za pomoc v ich voľnom čase.

Dúfame, že to nebude jediná lastovička, ale florbal sa aj vďaka takýmto podujatiam stane pevnou súčasťou záhoráckej športovej rodiny.

----------------------------------------------------------

 

Majstri Bratislavského a Trnavského kraja

 

Dňa 27. mája 2014 sa v Studienke odohralo oblastné kolo volejbalového turnaja chlapcov pod názvom MIDICOOLVOLLEY (je to turnaj v tzv. malom volejbale – 4 proti 4). Právo štartovať na tomto turnaji si postupom cez Gbely, Malacky a Boleráz vybojovala Základná škola Andreja Radlinského Kúty. Oblastné kolo zahŕňalo Trnavský a Bratislavský kraj a sily si v ňom zmerali tri základné školy – ZŠ Kúty, ZŠ Orechová Potôň a ZŠ s MŠ Jaslovské Bohunice. Základná škola Kúty zdolala ZŠ  s MŠ Jaslovské Bohunice 2:1 a ZŠ Orechovú Potôň 2:0. Suverénnym spôsobom ovládla oblastné kolo postúpila do celoslovenského kola, kde sa stretne šesť najlepších slovenských škôl ( 3. júna v Trenčíne). 

Víťaznú základnú školu reprezentovali: Tadeáš Bílek, Timotej Čižmár, Tomáš Daniel, Rudolf Kratochvíl, Jakub Palkovič  a Patrik Studenič. 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Volejbalový turnaj v Kútoch

 

Základná škola Andreja Radlinského v Kútoch zorganizovala dňa 21. 5. 2014 volejbalový turnaj žiakov základných škôl, ktorého sa zúčastnili štyri školy – ZŠ Sekule, ZŠ Závod, ZŠ Záhorácka Malacky a domáce Kúty.

Tento turnaj začal minútou ticha ako spomienka na bývalú žiačku a hráčku Sáru Valachovičovú, ktorá tragicky zahynula pri autonehode.

Po tomto pietnom akte sa rozbehol turnaj, ktorý sa celý niesol v duchu spomienky na zosnulú volejbalistku. Slávnostného  otvorenia turnaja sa zúčastnila p. riaditeľka PaedDr. Jana Mrázová a starosta obce Kúty Ing. Branislav Vávra. Hralo sa systémom každý s každým na dva víťazné sety. Domáce Kúty zdolali 2: 0 Závod i Sekule a prehrali 2:1  s Malackami. Po napínavých súbojoch si nakoniec zlaté medaily z turnaja odniesli žiaci zo ZŠ Záhorácka Malacky, strieborné medaily sa ušli domácim a bronz získali žiaci zo ZŠ Sekule.

ZŠ Kúty reprezentovali: R. Kratochvíl, T. Daniel. T. Bílek, T. Čižmár, P . Studenič, J. Palkovič a J. Kovár.

Poďakovanie patrí pánovi starostovi Ing. Branislavovi Vávrovi za finančnú pomoc pri organizovaní turnaja. Taktiež patrí poďakovanie bývalým žiakom našej školy za pomoc pri rozhodovaní a zapisovaní výsledkov: A. Vávra, T. Valachovič, M. Zemánek, A. Sofka, A. Babuliak a D. Dujsík. 

 

----------------------------------------------------------------

 

 

Okresné kolo vo futbale

14. mája sa na štadióne FK  Senica odohralo okresné kolo vo futbale, na ktorom štartovalo 17 škôl okresu Senica. Rozdelené boli do 4 skupín, kde hrali systémom každý s každým. Naši chlapci porazili v skupine B Sekule 2:1, Šaštín 3:0 a remizovali s Borským Mikulášom 2:2. Ako víťaz skupiny postúpili a porazili IV. ZŠ Senica 2:1.

V boji o finále vypadli pomerom 5:1 s III. ZŠ Senica. Chuť si napravili v súboji o tretie miesto, kde zdolali Sobotište 3:1. 

Celkovo tak obsadili tretie miesto.

Reprezentovali nás: Bílek, Studenič, Daniel T., Kratochvíl, Sirka, Lovecký, Daniel P., Palkovič M.

_________________________________________________

 

MIDICOOL VOLLEY

13. mája s volejbalový výber našich chlapcov zúčastnil sruhého kola súťaže MIDICOOL VOLLEY, v ktorom zdolal ZŠ Záhorácka Malacky 2:0 a postúpil do tretieho kola.

Reprezentovali nás: Bílek, Daniel T., Čižmár, Kratochvíl, Palkovič J., Kovár.

_____________________________________________________

 

Futbal v Senici

Dňa 23.4. sa žiaci našej školy zúčastnili okresného kola vo futbale v Senici na štadióne FK Senica. Okrem nich na turnaji štartovalo ďalších 7 škôl, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Hralo sa systémom každý s každým.

Výsledky:

ZŠ Kúty – ZŠ Borský Sv. Jur 9:0

ZŠ Kúty – ZŠ Borský Mikuláš 5:2

ZŠ Kúty – ZŠ Čáry 7:0

V semifinále sme podľahli II. ZŠ Senica 2:6 a v súboji o tretie miesto sme zdolali Borský Mikuláš 5:1.

Celkovo sme teda obsadili tretie miesto, turnaj ovládli chlapci III. ZŠ Senica.

Reprezentovali nás: Daniš A., Kalčík M., Kovarovič A., Kralovič L., Kralovič M., Polák M., Ruppert J., Sálus J., Smolinský T., Žilavý M., Hutta A.

 

Mix volejbal Sekule

ZŠ Sekule zorganizovala dňa 10.4.2014 volejbalový turnaj zmiešaných družstiev – 4 dievčatá a 2 chlapci. Zúčastnili sa ho žiaci troch škôl – ZŠ Kúty, ZŠ Závod a ZŠ Sekule A a B. Hralo sa systémom každý s každým na dva víťazné sety.

Výsledky:

ZŠ Kúty – ZŠ Sekule B 1:2

ZŠ Kúty – ZŠ Sekule A 2:0

ZŠ Kúty – ZŠ Závod 2:0

 

Náš výber skončil na druhom mieste.

 

Reprezentovali nás: Palkovičová T., Burcelová L., Hajdinová G., Mikelová J., Havranová L., Bílek T., Kratochvíl R., Daniel T., Studenič P., Palkovič J., Lovecký D.

Volejbal v Senici

Dňa 26. marca sa zúčastnil volejbalový výber našich žiakov okresného kola volejbalového turnaja chlapcov v Senici.  Štartovalo na ňom 6 škôl rozdelených do dvoch skupín.  

Naši po víťazstvách 2:0 nad Gymnáziom Senica a ZŠ Sekule a semifinálovej výhre 2:0 nad IV. ZŠ Senica postúpili do finále, kde sa opäť stretli so ZŠ Sekule. Po skupinovej výhre ( 20:18, 20:18) sme im vo finále podľahli 20:19, 20:14 a tak obsadili konečné 2. miesto v turnaji. Víťazom turnaja sa stal náš finálový premožiteľ ZŠ Sekule.

Našu školu reprezentovali: T. Čižmár, R. Kratochvíl, J. Palkovič, P.  Studenič, T. Bílek, M. Mráz, D. Lovecký, F. Šmida. 

 

 

 

Školské majstrovstvá Trnavského kraja v stolnom tenise žiakov základných škôl

V utorok 4. marca 2014 sa chlapci z našej školy – Adam Ralbovský 2.B, Patrik Nemček 2.A, Roman Ralbovský 5.A a Damián Hajdin 6.B – zúčastnili školských majstrovstiev Trnavského kraja v stolnom tenise družstiev žiakov základných škôl. V skupine sa stretli s oveľa staršími a skúsenejšími hráčmi zo ZŠ Piešťany (prehra 0:4), zo ZŠ s MŠ Veľká Mača (prehra 2:4) a z II. ZŠ Skalica (prehra 1:4). Celkovo obsadilo družstvo žiakov našej školy 7. miesto, čo pri veľkom počte základných škôl v Trnavskom kraji je veľmi pekný výsledok. Z celkových troch víťazných zápasov sa na nich dvomi podieľal  Roman Ralbovský a jeho brat Adam Ralbovský jedným víťazným zápasom.

Účasť na týchto majstrovstvách kraja si naši žiaci vybojovali víťazstvom v okresnom kole, ktoré sa uskutočnilo 15. januára 2014 v telocvični ZŠ Sekule. V tomto kole reprezentovalo našu školu družstvo v zložení  Adam Ralbovský 2.B, Patrik Nemček 2.A, Roman Ralbovský 5.A a Filip Uhlík 6.B.  V skupine vyhrali obidva svoje zápasy (ZŠ Kúty – ZŠ Šaštín-Stráže 6:1, ZŠ Kúty – III. ZŠ Senica 6:1). Vo štvrťfinále sa stretli so ZŠ Borský Mikuláš, proti žiakom ktorej uspeli pomerom 6:1.  Semifinálovým súperom našich chlapcov boli žiaci ZŠ Čáry, ktorých naši chlapci vyhrali 5:2 a postúpili do finále. V ňom zmerali svoje sily so žiakmi zo ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur. Naši chlapci (Adam Ralbovský 2.A, Patrik Nemček 2.B, Roman Ralbovský 5.A a Filip Uhlík 6.B) si poradili aj s týmto súperom pomerom 6:1 a v okresnom kole zvíťazili.

Konečné poradie okresného kola:

1.miesto – ZŠ Kúty

  1. miesto – ZŠ s MŠ Borský Sv. Jur
  2. miesto – Sekule

Žiaci, ktorí reprezentovali našu školu (a nielen tí), pravidelne navštevujú stolnotenisový krúžok a zúčastňujú sa aj tréningov dospelých a sú členmi záujmového útvaru stolný tenis pri CvČ KamARád. Nielen tým aktívne využívajú svoj voľný čas, ale predovšetkým sa ich hra rýchlo zlepšuje, dostavujú sa prvé úspechy a tie ďalšie isto nenechajú na seba dlho čakať. 

 

 

 

Florbalový minicup v Gbeloch

Florbal sa teší v našej škole veľkej popularite a chlapci i dievčatá majú možnosť pravidelne trénovať nielen v našej telocvični, ale chodievajú hrávať priateľské zápasy počas víkendov do Gbiel. Dňa 16. februára sa naše dva výbery ( z toho jeden čisto dievčenský) zúčastnili florbalového miniturnaja v Gbeloch. Po vyrovnaných zápasoch v skupine sa z víťazstva tešili naši chlapci, ktorí jednoznačne vo finále porazili rovesníkov z Gbiel. Dievčatá mali na turnaji sťaženú úlohu tým, že všetky ostatné mužstvá boli chlapčenské, z čoho vyplýval veľký rozdiel v rýchlosti a sile. Obsadili konečné štvrté miesto, ale nabrali veľa skúseností do ďalších bojov. 

Najlepším strelcom turnaja sa stal náš Patrik Daniel, ktorému výborne sekundoval David Šimek.

    

 

 

MIDICOOL VOLLEY

Dňa 24. 1. 2014 sa v telocvični  ZŠ Kúty odohralo 3. kolo volejbalového turnaja chlapcov i dievčat pod názvom MIDICOOL VOLLEY. Naša škola je vylosovaná v 8. a v 21. skupine Bratislavského a Trnavského kraja, spolu so ZŠ Gbely.

Výsledky 3. kola :

Chlapci  :  Kúty A- Gbely 2:0

                 Kúty B- Gbely 0:2

                 Kúty A – Kúty B 2:0

Poradie : 1. Kúty A    2. Gbely     3. Kúty B

Našu školu reprezentovali :

Kúty A : Bílek, Čížmár, Kratochvíl, Palkovič, Studenič

Kúty B : Barkóci, Komorný, Lovecký,  Mráz, Ralbovský P.

 

Dievčatá : Kúty – Gbely B 2:0

                  Kúty – Gbely A 2:0

                   Gbely A – Gbely B 2:0

Našu školu reprezentovali :  Burcelová, Havranová, Mikelová, Palkovičová, Šimková, Hajdinová  

 

             

Dievčenský florbal

 

Na našej škole sa začína postupne udomácňovať nový šport - FLORBAL. Venujú sa mu najmä piataci a šiestaci, ktorí si pravidelne merajú sily s chlapcami zo ZŠ Gbely. 

V poslednom období sa k našim chlapcom postupne začali pridávať aj dievčatá, ktoré vytvorili dobrú športovú partiu. Prvé skúsenosti začali zbierať na turnaji v Senici 22. januára 2014. V konkurencii okolitých škôl sa nestraili a obsadili 4. miesto

Dievčatá boli po turnaji spokojné a dali si záväzok, že sa budú rok poctivo pripravovať a o rok svoje umiestnenie ešte vylepšia. 

Vianočné dni športu

Dňa 18. decembra zorganizovalo CVČ v Senici športové dopoludnie s názvom Vianočné dni športu. Náš žiak Tomáš Daniel získal v súťaži ABC futbalistu 1. miesto.

 

 

 

 

Basketbal

Dňa 11.12. sme sa zúčastnili okresného kola v basketbale. Na tomto turnaji štartovalo 8 škôl z okresu Senica, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Naša škola sa postupne stretla so ZŠ Borský Sv.Jur, ZŠ jablonica a IV. ZŠ Senica.Po dramatickom priebehu rozhodlo o našom nepostupe konečné skóre, ktoré sme mali pasívne.

Našu školu odmietli reprezentovať žiaci, ktorí majú basketbalovú perspektívu a talent a mohli by úspešne našu školu reprezentovať.

 

 

Stolnotenisový turnaj O POHÁR RIADITEĽKY ŠKOLY v Borskom Sv. Jure

Vo štvrtok 21. novembra 2013 sa v telocvični ZŠ Borský Sv. Jur uskutočnil stolnotenisový turnaj O pohár riaditeľky školy. Našu školu reprezentovali Adam RALBOVSKÝ (2.B), Patrik NEMČEK (2.A), Roman RALBOVSKÝ (5.A) a Filip UHLÍK (6.B).  Turnaja sa zúčastnilo celkovo 27 hráčov. Všetci naši žiaci postúpili zo základných skupín do ďalších bojov. Tí mladší svoje prvé zápasy vo vyraďovacej časti prehrali, starší vyhrali a stretli sa vo vzájomnom súboji o postup do semifinále. Minuloročnú prehru tentokrát Filip Uhlík Romanovi Ralbovskému vrátil a dostal sa do semifinále. V ňom najtesnejším rozdielom 3:2 porazil hráča Michálka z Borského Mikuláša. Vo finále sa stretol s ďalším hráčom z Borského Mikuláša Michalicom, s ktorým prehral 0:3.

Filip Uhlík bol riaditeľkou ZŠ Borský Sv. Jur odmenený za 2. miesto krásnym pohárom. Toto umiestnenie je pre Filipa Uhlíka doteraz jeho najväčším stolnotenisovým úspechom.

 

Konečné výsledky:

 

1. Michalica Tomáš            ZŠ Borský Mikuláš

2. UHLÍK Filip       ZŠ Andreja Radlinského Kúty

3. Kmoško Samuel             ZŠ Sekule

4. Michálek Roman            ZŠ Borský Mikuláš

 

5.-8. miesto: RALBOVSKÝ Roman

9.-16. miesto: RALBOVSKÝ Adam

 

17.-27. miesto: NEMČEK Patrik

 

 

Florbalový turnaj v Holíči

V stredu 27. novembra 2013 sme boli pozvaní na florbalový turnaj do Holíča. Turnaj bol určený najmä pre žiakov 9. ročníka, ktorí si zmerali svoje sily so šiestimi základnými školami okolia. Výsledkovo naši chlapci neuspeli, ale cieľ turnaja - zabaviť sa, zašportovať si v príjemnom prostredí - splnili. Okrem deviatakov nás reprezentovali aj šiestaci, ktorí na turnaji zbierali najmä skúsenosti. V konkurencii starších chlapcov sa vôbec nestratili, potvrdili, že v Kútoch vyrastá nádejná florbalová generácia. 

Najlepším strelcom mužstva bol Tadeáš Bílek, ktorého jedným gólom doplnil Patrik Daniel (šiestak). 

 

 

 

 

 

Volejbal v Gbeloch

Aj v tomto šk. roku sa naša škola prihlásila do volejbalového turnaja, ktorý organizuje Slovenská volejbalová federácia. Pod názvom MIDIMAX štartujú dve naše družstvá chlapcov a jedno dievčat.

Pod názvom MINIMAX štartujú tri výbery   mladších žiakov – 5. a 6. ročník.

V základnom kole bola naša škola vyžrebovaná so ZŠ s MŠ Gbely.

Prvé kolo sme odohrali 15.11. na pôde ZŠ Gbely.

Naše družstvo chlapcov a dievčat vyhralo svoje zápasy 2:0, naše „B“ prehralo 2:0.

Na pôde našej školy privítame ZŠ Gbely v januári 2014. 

 

 

 Odstráň obezitu

V stredu 16. 10. sme sa v rámci kampane Odstráň obezitu zapojili do Medzinárodného dňa zdravej výživy. Okrem iných aktivít, o ktorých sa dočítate v časti Novinky, sme zorganizovali volejbalový a futbalový turnaj.

Futbalového turnaja sa zúčastnilo 6 družstiev – 5.A/B, 6.A, 6.B, 8. ročník, 9. ročník a hasiči. Kategóriu mladších žiakov ovládli chlapci zo 6.A, pričom najlepším strelcom so 4 gólmi sa stal Patrik Daniel. Zápas medzi ôsmakmi a deviatakmi skončil nerozhodne 2:2 a o víťazovi tak museli rozhodnúť pokutové kopy. Tie lepšie zvládli deviataci, ktorí zvíťazili 6:5. Deviatak Tomáš Daniel sa s tromi gólmi stal najlepším strelcom tejto kategórie. V poslednom zápase porazili naši deviataci hasičov 2:1 ( Daniel T. 2 – Barčák).

 

Vo volejbalovom turnaji štartovali 4 družstvá – naši žiaci, naši bývalí žiaci, učitelia a hasiči. Hralo sa systémom každý s každým na jeden víťazný set. Turnaj suverénne ovládli naši bývalí žiaci ( Valachovič, Pavelka, Palkovič, Babuliak, Dujsík). Štvrté miesto obsadili hasiči, ktorí prehrali všetky tri zápasy. Súboj  o druhé miesto prehrali učitelia, posilnení pánom starostom Vávrom, s výberom našich žiakov 22:20.

Konečné poradie turnaja:

1. Naši bývalí žiaci

2. Naši žiaci

3. Učitelia

4. Hasiči

 

Sprievodnou akciou celého programu bol i beh na 770 m – 770m ku zdraviu. Počas celého týždňa sa do neho zapojili takmer všetci žiaci školy.

Žiaci majú možnosť aktívne športovať nielen na podobných príležitostných akciách, ale dennodenne v športových krúžkoch, ktoré organizuje naša škola:

Pondelok – atletika

Utorok – stolný tenis

Streda – florbal

Štvrtok – futbal, volejbal

Piatok – volejbal, tenis. 

 

 

Futbalový turnaj v Holíči

Dňa 10. októbra sa futbalový výber našej školy zúčastnil halového turnaja v Holíči, ktorý organizovala SOŠ Jozefa Čabelku. Na tomto turnaji štartovalo 9 škôl okresov Senica a Skalica, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. 

Naši chlapci zvíťazili 5:0 nad 2. ZŠ Holíč, 3:0 nad ZŠ Holíč Bernolákova, 2:1 nad 2. ZŠ Skalica a prehrali 2:1 so 4. ZŠ Senica. Na základe týchto výsledkov nastúpili naši chlapci do semifinále, kde však prehrali s Unínom 1:0 a v boji o 3. miesto podľahli 4. ZŠ Senica 2:3 na penalty. Celkovo obsadili 4. miesto.

Najlepším hráčom celého turnaja bol vyhlásený náš futbalista Tomáš Daniel. 

 

Memoriál  Vlastimila Šimka

Dňa 25. 9. Sa futbalový výber našej školy zúčastnil turnaja, ktorý organizovala ZŠ Sekule ako spomienku na pána učiteľa Vlastimila Šimka, ktorý tam učil. Tento rok sa konal už XIV. ročník.

Štartovali na ňom výbery zo škôl ZŠ Sekule, ZŠ Kúty a ZŠ Borský Sv. Jur. Hralo sa systémom každý s každým. Naši chlapci porazili v prvom zápase Borský Sv. Jur 3:1 ( góly Kubina 2, Daniel P.). V druhom zápase porazili domáce Sekule Borský Sv. Jur 3:0.

Vo finále si naša škola zmerala sily  so ZŠ Sekule, pričom sme po výbornom výkone zvíťazili 2:0 (Kubina, Daniel P.).

Celkovým víťazom turnaja sa stala naša ZŠ. Najlepším strelcom turnaja bol vyhlásený náš žiak Michal Kubina, ktorý strelil 3 góly.

 

Našu školu reprezentovali: Palkovič M., Kubina M., Studenič P., Sirka J., Sekera S., Daniel T., Bílek T., Daniel P., Kratochvíl R., Gúth D., Mráz M., Komorný T., Lovecký D., Barkóci D. a Fabián M. 

 

 

 

Cezpoľný beh

Dňa 18. septembra 2013 sa uskutočnilo okresné kolo v cezpoľnom behu žiakov a žiačok základných škôl v Šaštíne - na Gazarke.

Už tradične sa tohto behu zúčastnila naša škola, ktorú reprezentovali Tomáš Daniel, Patrik Studenič a Dominik Gúth.

Z celkového počtu 16 škôl skončili naši chlapci na 4. mieste. V kategórii jednotlivcov obsadil Tomáš Daniel 8. miesto, patrik Studenič 13. a Dominik Gúth 14. miesto ( spolu štartovalo 51 žiakov).