• Dojmy žiakov

•

Dojmy a pocity zo stretnutia s pani Weinwurmovou vyjadrili žiaci niekoľkými slovami.

• Pani Helena, chceme sa Vám poďakovať, že ste prišli do Kútov nám o všetkom porozprávať. Ste úžasný človek, obdivujeme Vás za to, že ste plná pozitívnej energie a dúfame, že Vám dlho vydrží. Prajeme Vám veľa šťastia a zdravia do života.  Máme Vás rady.

Adela Kurinová a Laura Hujsová

• Mne sa páčilo, ako tá pani bola silná a verila, že raz prejde prah koncentračného tábora. Má neskutočnú silu, ktorú rozdáva všetkým ľuďom, ktorí ju majú radi. Príbeh bol úžasný, nikdy som neverila, že sú ľudia takí bezcitní a zoberú nevinných ľudí, ktorí nič neurobili.

Kristína Poláková

• Mne sa páčilo, že o tom všetkom dokáže rozprávať a že hovorí, že je zdravá , i keď má tuberkulózu a otvorenú nohu.

Anna Mária Palkovičová

• Zaujalo ma, ako to všetko dokázala prežiť a stále musí žiť s tým, čo všetko zažila.

Samuel Riška

• Obdivujem, že sa dožila takého vysokého veku, keď bola v koncentračnom tábore.

Marek Hesek

• Na tej pani sa mi páčilo, ako sa so všetkým vyrovnala a začala žiť nový šťastný život.

Mária Šišková

• Udivovalo ma, že po tom všetkom má ešte taký super hlas.

Dominik Bartal

• Páčilo sa mi, že sa tá pani psychicky nezrútila a regenerovala svoje telo, dušu i myseľ cvičeniami a dobrým životom.

Jakub Vrábel

• Neviem, kde zobrala všetku tú silu, že môže o tom, čo prežila, ešte stále rozprávať.

Simona Veselská

• Obdivujem tú pani, pretože aj po tom, čo prežila o tom dokáže rozprávať.

Helena Nemcová