Navigácia

 • Krásne video Jozefa Antálka o Kútoch

  Veľmi vydarené video nášho absolventa a teraz herca a moderátora Jozefa Antálka, v ktorom uvidíte Kúty tak, ako ste ich ešte nikdy nevideli (z vtáčej perspektívy), si môžete pozrieť na https://vimeo.com/246679279

 • Prednáška o Indii

  V pondelok 4. decembra 2017 absolvovali ôsmaci a deviataci netradičné hodiny geografie. Počas dvoch vyučovacích hodín im Julka Valachovičová Hudzíková sprostredkovala svoje zážitky z jej cesty po Indii. Pútavým rozprávaním doplneným krásnymi fotografiami porozprávala žiakom o zaujímavých historických pamiatkach, zvykoch, spôsobe dopravy i ťažkom bežnom živote "obyčajných" ľudí v Indii. Záver prezentácie bol venovaný aj Julkinej ceste na sever Európy. Žiaci túto formu výuky ocenili a určite sa dozvedeli množstvo nových informácií. Ďakujeme Julke za ochotu a jej čas, ktorý venovala našim žiakom.

 • Hovorme o jedle

  Aj tento rok sa naša škola zapojila do projektu „Hovorme o jedle“. Žiaci našej školy celý týždeň robili rôzne aktivity týkajúce sa zdravej výživy a pitného režimu. Za našu snahu sme získali „Zlatý diplom“. Aktivity z celého týždňa si môžete pozrieť v priložených prezentáciách.

  Mgr. Barbora Michálková

 • Vianočný anjelik a snehová vločka

  V čase adventu sa každý pripravuje na najkrajšie sviatky v roku. My na Šperkárke sme sa naučili vyrábať vianočných anjelikov, ktorých postup je veľmi jednoduchý. Na prípravu nám stačil tenučký drôt a tri druhy korálok. Aj snehová vločka bola jednoduchá na výrobu. Tu nám stačil tenučký drôt a jeden druh korálok, aký si deti vybrali. Anjelikov aj vločky, ktoré si deti vyrobili si zobrali domov. Zavesiť si ich tak môžu na vianočný stromček alebo ich podarujú svojim najmilším. Všetci z krúžku Šperkárky vám želáme KRÁSNE, POKOJNÉ A POŽEHNANÉ VIANOCE.

  Ľudmila Húšťavová

 • Lapač snov

  Nastala zima, čas dlhých večerov a pochmúrnych dní. Deti sa chceli naučiť vytvoriť si svoj vlastný lapač snov. Stačil nám pevný drôt, farebná priadza, koráliky a pierka a mohli sme sa pustiť na Šperkárke do práce. Lapače snov boli náročné, ale o to viac si deti svoj výrobok vážili. Každý si svoj lapač snov zobral domov a môžem vás z rozprávania detí ubezpečiť, že naozaj funguje.

  Ľudmila Húšťavová

 • Vianočný trh a Mikuláš

  Ako býva zvykom aj do školy každý rok zavíta Svätý Mikuláš. V stredu 6. 12. 2017 si deviataci pripravili pre deti návštevu Svätého Mikuláša, vianočné trhy a návštevu Anjelikov s vianočnou poštou. Svätý Mikuláš navštevoval deti v triedach spolu s Anjelikmi a čertmi. Deti dostali cukríky, ktoré zarecitovali básničku, dostali sladkú odmenu. Anjelici mali so sebou aj schránku na vianočnú poštu, do ktorej deti mohli dať svoje vianočné želanie.

  Vianočné trhy tvorilo 7 stánkov. V prvom stánku vás čakal párok v rožku. V druhom stánku vás ponúkli sladkými waflami s ovocím a topingom. Tretí stánok bol s veľkou čokoládovou fontánou  s ovocím. Štvrtý stánok voňal punčom a vianočnými medovníčkami. V piatom stánku deti vítal Peťko Krátky so svojimi papierovými Anjelikmi. Tu si deti mohli zakúpiť vianočné dekorácie. Šiesty stánok bol na „uhasenie“ smädu. Podávali sa tu džúsy a kofola. Siedmy stánok bol nazvaný UHÁDNI.

  OBROVSKÉ POĎAKOVANIE patrí všetkým deviatakom, rodičom deviatakov, najmä  rodičom Frederika Šimeka,  Peťka Krátkeho, Adama Královiča, Patrika Gútha a v neposlednom rade triednym učiteľom, ktorí nám pomohli s realizáciou.

  Ľudmila Húšťavová

 • Splnené želania deťom z Detského domova Holíč

  Vďaka hodine náboženstva sa snažíme  každý rok pred Vianocami urobiť dobrý skutok. Aj tento rok sme chceli v čase Adventu urobiť dobrý skutok. Peťkova asistentka Ľudka a my deviataci sme teda oslovili pani vychovávateľku Mgr. Janku Džoganovú, ktorá pracuje v Detskom domove v Holíči.  Vytvorili sme pre deti papierové „gule“, na ktoré si deti zo zadnej strany napísali svoje meno a želanie. Keď sa nám gule vrátili späť, tak sme sa vybrali na nákup a realizáciu želaní. Bolo to práve na Svetový deň dobrosrdečnosti (28.11.2017). Predávajúci boli k nám veľmi ústretoví a ohľaduplní. Na plátno sme otlačili 37 rúk (toľko detí je v domove) v tvare stromu a na každú sme pripli želanie. Tento strom máme vyvesený vo vestibule základnej školy.

  1.12.2017 nastal deň, keď sme sa vybrali obdarovať deti do domova. Pani vychovávateľka, pani riaditeľka a, samozrejme, deti nás už netrpezlivo očakávali. Aj my sme boli nervózni zo stretnutia. No môžeme povedať, že to bolo veľmi emotívne stretnutie. Toľko radosti nielen z darčekov, ale i z našej prítomnosti sme dlho nezažili. Toľká radosť a vďaka, ktorú nám preukázali deti za náš skutok vo vianočnom čase.... To musí každý zažiť, pretože tomu sa nič nevyrovná. Ten pocit, keď aj z mála darujete. Želania neboli drahé, neboli to mobily alebo tablety... Deti si želali veci, ktoré sú pre nás úplne bežné (obliečky na periny, kozmetiku, tenisky, malú kabelku, bábiku či auto.....)

  Lúčenie bolo pre nás ťažké.... Odchádzali sme veľmi smutní, no zároveň i šťastní. Našli sme si nových kamarátov, ktorým však chýba to najcennejšie - MAMA a OTEC....

  OBROVSKÉ POĎAKOVANIE NA USKUTOČNENIE SNA PATRÍ VŠAK AJ VÁM RODIČOM, KTORÍ STE NÁM PRI TOMTO DOBROM SKUTKU POMOHLI.

  (finančná pomoc na nákup darčekov: ŠIKOTRANS KÚTY – 200€, rodičia Peťka Krátkeho, rodičia Márie Kovarovičovej, rodičia Andreja Chorvatoviča, rodičia Romana Ralbovského, pán učiteľ Martin Kucharič, pán Branislav Graulík a pán Lukáš Húšťava uhradili cestu mikrobusom..... v ústrety nám vyšli všetky predajne, ktoré sme navštívili) Vďaka finančnej pomoci sa deviataci vyzbierali po 3€. ĎAKUJEME VÁM.

  Chceli by sme zaželať všetkým deťom, nielen tým v Detskom domove v Holíči, aby prežili Vianoce v láske a kruhu tých, ktorých milujú.

  Krásne Vianoce Vám zo srdca želajú deviataci s pani učiteľkou Mgr. Mirkou Valachovičovou, pánom učiteľom Mgr. Martinom Kucharičom a asistentkou Ľudkou.

  Ľudmila Húšťavová

 • Vianočný florbalový turnaj

  13. decembra 2017 sa v telocvični ZŠ Andreja Radlinského Kúty odohral vianočný florbalový turnaj za účasti 3 družstiev (2 z našej školy a 1 zo ZŠ s MŠ Gbely). ZŠ s MŠ Gbely vyhrali nad družstvom našich piatakov 9:1 a 5:1 a nad družstvom šiestakov 6:1 a 5:3 a turnaj vyhrali. Na 2. mieste boli naši šiestaci a na 3. mieste piataci.

  Mgr. Milan Krídl

 • Zvyky a tradície na Slovensku

  Žiakom štvrtého ročníka o zvykoch a tradíciách na Slovensku prišiel porozprávať pán PhDr. Richard Drška, ktorý je predseda občianskeho združenia Pjekné mjestečko. Porozprával im o histórii nášho územia a  významných ľuďoch, ktorí ju tvorili.

  Taktiež porozprával  o histórii Kútov, priblížil zvyky a tradície v Kútoch, kroje,  ich výrobu, architektúru. Priniesol ukázať dobové fotografie, ukážky oblečenia, drevené nástroje používané pri bežnej práci a keramiku. Žiakom sa beseda veľmi páčila.

  Mgr. Lucia Mihálová

 • MO Senica vo futsale

  6. 12. 2017 sa v športovej hale v Senici uskutočnili majstrovstvá okresu Senica vo futsale, ktorého sa zúčastnilo celkovo 11 základných škôl z nášho okresu. Tieto boli rozdelené do 3 skupín. Naši chlapci sa stretli v skupine so ZŠ s MŠ Borský Mikuláš (prehrali 0:1), so ZŠ s MŠ Cerová (vyhrali 1:0) a so IV. ZŠ Senica (prehrali 1:4). V skupine obsadili 3. miesto a do ďalších bojov nepostúpili.

  Mgr. Milan Krídl

 • "Misia modrá planéta"

  Žiaci 4. ročníka sa zapojili do súťaže "Misia modrá planéta", ktorú vyhlásil časopis Kozmix. Bola zameraná na environmentálnu výchovu. Úlohou bolo vytvoriť novú základňu na "modrej planéte". Na úvod sa rozdelili do tímov a oboznámili sa s témou. Vymysleli meno pre svoju základňu a snažili sa načrtnúť ako bude vyzerať. Následne sa  pustili do jej realizácie. Žiakov práca zaujala a vymysleli základňu, ktorá by bolo pre všetkých prospešná. Nesmeli tam chýbať solárne panely, turbíny, čističky vôd, množstvo zelene... Ich výsledok stojí za to.

  Mgr. Kristína Ábelová

 • Technický nákres výrobku

  Cieľom vyučovacích hodín techniky v 6. A, B triedach bolo zvládnuť technický nákres výrobku. Šiestaci sa popasovali so základmi geometrie i s presnosťou merania. Dôležitou bola nielen predstavivosť žiakov, ale aj ich správna priestorová orientácia, ktorá sa „vyplatila“ pri skladaní 3D výrobku. Keďže sa poznanie nového snažíme prepájať s výrobou použiteľného predmetu, svoj nákres žiaci zužitkovali pri výrobe ozdobných chalúpok. V čase blížiacich sa sviatkov poslúžia ako parádna výzdoba.

  RNDr. Marika Blaškovičová

 • Slonia zubná pasta

  Pozorujte s nami, čo opäť dokáže chémia. Pútavý experiment vhodný na demonštrovanie podstaty chemického rozkladu a významu pojmu katalyzátor. Experiment sme zrealizovali v rámci krúžku „Zábavná chémia“.

  RNDr. Marika Blaškovičová

 • V. konferencia k transformácii OVP opäť s našou účasťou

  Úprimne sa teším, že práca nás – pedagógov, opäť oslovila organizátorov V. Konferencie k transformácii odborného vzdelávania a prípravy, ktorá sa konala v priestoroch Falkensteiner hotela v Bratislave. Program konferencie sa niesol v duchu ambície „... aby každý absolvent mal uplatnenie...“ a oboznámil zúčastnených s vyhodnotením 2. roku budovania systému DV na Slovensku zo strany zamestnávateľov.

  V rámci Diskusného panelu č. 2 s názvom „Ako získať žiakov ZŠ pre technické odborné vzdelávanie?“ som prezentovala aktivity, projekty a výstupy prác, ktoré realizujem so žiakmi našej školy s cieľom poznať a rozvíjať ich záujmy, schopnosti a zručnosti.

  Deklarácia z V. Konferencie k transformácii odborného vzdelávania a prípravy na Slovensku je prístupná na http://www.leaderpress.sk/sk/index.php?option=com_content&view=article&id=552:2017-11-20-06-46-22&catid=34:demo-category

  RNDr. Marika Blaškovičová

 • Tvorivé dielne

  S blížiacimi sa Vianocami si deti na tvorivých dielňach vyrábali vianočné ozdoby. Z pripraveného slaného cesta pomocou formičiek vykrajovali vianočné motívy, ktoré po upečení vymaľovali temperovými farbami. Iné vianočné ozdoby zhotovili jednoduchým spôsobom - kartónový papier, z ktorého boli vystrihnuté hviezdičky, srdiečka a stromčeky omotávali farebnými priadzami krížom-krážom. Vznikli tak zaujímavé a originálne ozdoby, ktoré si ešte dozdobili malými kamienkami, gombíkmi, flitrami... Hotové vianočné ozdoby si zobrali domov, aby si nimi mohli vyzdobiť napr. svoje izbičky.

  Mgr. Zuzana Ryšková

 • Šaliansky Maťko

  Dňa 21. 11. 2017 sa uskutočnilo školské kolo literárnej recitačnej súťaže Šaliansky Maťko. Recitátori súťažili v prednese slovenských povestí.  Zúčastnili sa ho žiaci 2. – 7. ročníka. Súťažilo sa v troch kategóriách. Víťaz z každej kategórie postúpi do okresného kola. Recitátori predviedli výborný výkon a porota  rozhodla o nasledovnom poradí. 

  I. kategória

  1. Nella Palkovičová 3.A
  2. Jakub Bada  2.A
  3. Sofia Ondrovičová  2.B

   II. kategória

  1. Jakub Ralbovský 5.B
  2. Matej Hesek 4.B
  3. Roderika Sofková 4.B

   III. kategória 

  1. Timotej Mihál 6.B
  2. Petra Dvorská 6.A a Lívia Valachovičová 7.B
  3. Dominika Rencsoková 7.A

   Víťazom blahoželáme a všetkým recitátorom ďakujeme za účasť a za príjemný zážitok!

   Mgr. Hana Palkovičová

 • Ďalšie volejbalové prvenstvo

  Volejbalové družstvo chlapcov našej školy sa v utorok 28. novembra 2017 zúčastnilo volejbalového turnaja, ktorý organizovala SOŠ Jozefa Čabelku v Holíči. Turnaja sa zúčastnili družstvá zo ZŠ Radošovce, ZŠ Školská Holíč, ZŠ Mallého Skalica, družstvo našich chlapcov a domáce družstvo SOŠ Jozefa Čabelku. Hralo sa systémom každý s každým. Naši chlapci všetky 4 svoje zápasy vyhrali 2:0 a obsadili 1. miesto. Blahoželáme.

  Našu školu reprezentovali: Patrik Novák (9.B), Patrik Gúth (9.B), Juraj Sálus (8.A), Michal Kalčík (8.A), Tomáš Smolinský (8.B), Adrián Kovarovič (8.B), Adam Hutta (8.A), Andrej Daniš (8.A), Viliam Krátky (8.B).

  Mgr. Milan Krídl

 • Exkurzia v brnenskom planetáriu

  Vo štvrtok 23. novembra 2017 sa štvrtáci vybrali na exkurziu do brnenského planetáriu, kde mali možnosť pozorovať nočnú oblohu, najznámejšie súhvezdia a planéty. Tiež sa vydali na cestu do vesmíru prostredníctvom dokumentu "Úžasné planéty", v ktorom sa dozvedeli zaujímavé informácie o planétach slnečnej sústavy. Žiaci sa zhodli na tom, že v budúcnosti planetárium určite navštívia.

  Mgr. Kristína Ábelová

 • Chemický vianočný stromček

  Tento školský rok zdobí naše chemicko – fyzikálne laboratórium chemický vianočný stromček. Pri jeho príprave pracovali členovia krúžku „Zábavná chémia“ so základným laboratórnym vybavením trochu netradične. Pri príprave „ozdôb“ si precvičili zarábanie roztokov a upevnili pojmy: roztok, rozpustená látka, rozpúšťadlo.

  RNDr. Marika Blaškovičová

 • Odmerný valec z plastovej fľaše

  Vyrobte si s nami odmerný valec z plastovej fľaše. Šiestaci sa počas hodín fyziky popasovali s vlastnoručne vyrobenými odmernými valcami. Svoju zručnosť a najmä presnosť s akou pracovali, si overili v záverečnom meraní objemu kvapaliny použitím klasických laboratórnych odmerných valcov.

  Výrobok môžete použiť aj ako vázu, nádobu na výtvarné pomôcky alebo zrážkomer.

  RNDr. Marika Blaškovičová

strana: